Nowa koncepcja: backup D2D2D

0

Firma actidata zaprezentowała urządzenie actiNAS Cube RDX. Jest to wolnostojąca macierz dyskowa wyposażona w pięć komór na twarde dyski SATA II oraz napęd RDX.

Unikalną funkcjonalnością macierzy actiNAS Cube RDX jest to, że – przy pomocy wbudowanego oprogramowania – można przeprowadzić backup danych na umieszczony w napędzie RDX wymienny kartridż z wmontowanym dyskiem o maksymalnej pojemności 640 GB (a wkrótce 750 GB). Tak przygotowany nośnik z kopią zapasową można wywieźć z siedziby firmy, co jest jednym z kluczowych elementów prawidłowo przygotowanej strategii ochrony danych w firmie.

Jest to pierwsze integrowane urządzenie na rynku pamięci masowych, pozwalające na przeprowadzenie procedury backupu danych w trybie dysk-dysk-dysk (D2D2D) – z komputera osobistego lub serwera na macierz dyskową, a następnie na dysk w kartridżu RDX.

Serwer actiNAS Cube RDX jest wyposażony w dwa porty Gigabit Ethernet, port eSATA oraz cztery porty USB 2.0. Dyski w macierzy mogą być skonfigurowane w RAID 0, 1, 5, 6, 10 oraz JBOD. Zastosowany w serwerze kontroler macierzowy wyprodukowała firma Proware Technology.

Urządzenie ma kosztować ok. tysiąca euro.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ