Novell File Reporter 2.0 już dostępny

0

Novell poinformował o dostępności jedynego na rynku opartego na tożsamości rozwiązania do raportowania o składowaniu danych, Novell File Reporter 2.0. Jego możliwości szybko docenią firmy, które chcą lepiej wykorzystywać zasoby sieciowej pamięci masowej, egzekwować polityki bezpieczeństwa, przeciwdziałać utracie danych i zachować zgodność z wymogami przepisów.

Oprogramowanie Novell File Reporter 2.0 obsługuje sieci Microsoft i Novell. Integruje się z katalogami eDirectory i Active Directory, co pozwala na jednoczesne tworzenie raportów na temat folderów i plików oraz skojarzonych z nimi praw dostępu. Najbardziej godną uwagi z nowych funkcji produktu jest możliwość tworzenia raportów pozwoleń wymieniających wszystkich użytkowników mających dostęp do wybranego folderu sieciowego lub wszystkich folderów sieciowych, do których ma dostęp dany użytkownik.

„Wybuchowy przyrost ilości danych przechowywanych w plikach, połączony z koniecznością spełnienia wymagań przepisów o składowaniu danych, nakłada na firmy nowe obowiązki związane z zarządzaniem danymi” – mówi Dave Wilkes, wiceprezes firmy Novell ds. inżynierii. – „Nie da się uzyskać w tej dziedzinie istotnego i trwałego postępu, jeśli przedsiębiorstwa nie zaczną w inteligentny sposób zapewniać zgodność z przepisami branżowymi, państwowymi i wewnętrznymi. Novell File Reporter 2.0 tworzy szczegółowe raporty opisujące kto przechowuje pliki, jakie pliki i gdzie są przechowywane, i kto ma dostęp do określonych plików.”

Do najważniejszych nowych cech Novell File Reporter 2.0 należą:

  1. Nowa architektura, umożliwiająca jednoczesną obsługę katalogów eDirectory i Active Directory, zawierająca bazę danych SQL i umożliwiająca administrowanie za pomocą przeglądarki
  2. Nowe, lepiej połączone z sieciowymi usługami katalogowymi, funkcje raportowania:
  • Raporty pozwoleń uszczególniające, kto ma dostęp do konkretnego pliku lub prawa dostępu wybranego użytkownika,
  • Raporty trendów ukazujące wzrost ilości danych w woluminach systemów Novella lub udziałach w systemach Windows w danym okresie,
  • Raporty zagregowane wykazujące pliki i foldery w zasobach pamięci masowej eDirectory i Active Directory.

Novell File Reporter 2.0 to kolejny nowatorski produkt Novella, pozwalający rozwiązywać problemy pojawiające się w branży. Dzięki nowym wersjom produktów takich, jak Novell Dynamic File Services i Novell GroupWise 2012, Novell pomaga firmom podołać wyzwaniom zgodności z przepisami, mobilności i pracy zespołowej.

Dostępność

Novell File Reporter 2.0 jest już dostępny w cenie 15 EURO za użytkownika. Więcej informacji można znaleźć u przedstawiciela firmy Novell.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ