Niewielki wzrost na rynku oprogramowania

0

Według IDC globalne przychody na rynku oprogramowanie storage wzrosły w drugim kwartale 2010 roku, porównując rok do roku, o 3,3 procent i wyniosły 2,95 miliarda USD. Natomiast w odniesieniu do pierwszego kwartału bieżącego roku nastąpił spadek o 2,3 procent.

Wzrost przychodów w drugim kwartale 2010 roku był w głównej mierze zasługą największych dostawców. EMC kontrolujący 22,3 procent rynku, zwiększył swoje przychody w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 13,3 procent. Przychody trzeciego w zestawieniu IBM, wzrosły o 10,6 procent, a NetApp o 6 procent. Z kolei Symantec, wicelider rynku, musiał pogodzić się w drugim kwartale 2010 roku ze spadkiem przychodów o 6,9 procent.

W drugim kwartale bieżącego roku, porównując rok do roku, najwyższy wzrost miał miejsce w segmencie oprogramowania do zarządzania infrastrukturą storage o 12,7 procent, aplikacji do archiwizacji (8,2 proc.), zarządzania pamięciami masowymi (5,8 proc,) oprogramowania do ochrony i odzyskiwania danych (4,9 proc.).

5 największych producentów oprogramowania storage. Przychody w milionach USD.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ