NexGen Storage – szybkie hybrydy

0

Klienci wykazują coraz większe zainteresowanie macierzami hybrydowymi. Czy będą skłonni zainwestować w rozwiązania dostarczane przez nową falę producentów, takich jak NexGen Storage?

Rodzime przedsiębiorstwa, poszukujące macierzy dyskowych, zazwyczaj wybierają systemy EMC, IBM czy HP. To racjonalne postępowanie, bowiem wymienieni producenci oferują nie tylko solidne produkty, ale również wsparcie serwisowe. Ale w ostatnich latach za oceanem pojawiło się kilka ciekawych firm, najbardziej znane to Nimble Storage, Tegile Systems czy NexGen Storage. Ich produkty uzyskują dobre wyniki w testach, zdobywają też coraz więcej klientów. Młodzi, gniewni rzucają rękawicę zasiedziałym vendorom. Ich przekaz jest prosty – tworzymy nowoczesne systemy opracowane z myślą o aktualnych potrzebach biznesu. Nie dokładamy jedynie pamięci flash do kręcących się talerzy, nasza architektura pozwala na idealną współpracę różnych rodzajów nośników. Co wyróżnia firmę NexGen Storage? Po pierwsze nietuzinkowa historia. Swoją przygodę z rynkiem rozpoczęli w 2011 jako Lefthand Networks. Dwa lata później zostali wchłonięci przez Fusion-IO. Ale już w 2014 roku właścicielem Fusion-IO stał się SanDisk. Nowy właściciel stwierdził, że nie potrzebuje macierzy hybrydowych. W rezultacie NexGen Storage zyskał ponownie wolność. Niecodzienne losy nie są jedynym wyróżnikiem producenta. . Firma stawia na duże prędkości, wykorzystując w swoich rozwiązaniach PCIe Flash. – Złącza SATA SSD to przeżytek, najwyższy czas podkręcić tempo. PCIe Flash pozwoli aż sześciokrotnie zwiększyć prędkość przesyłania danych – tłumaczy Chris McCall, wiceprezydent marketingu w NexGen Storage. Macierze przygotowane są również na obsługę pamięci nieulotnych NVM. Ale to kwestia przyszłości. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden czynnik – PCIe nie potrzebują slotów na dyski, co sprawia, że macierze oferują 31 procent większą pojemność w przeliczeniu na szafę rack aniżeli konkurencyjne rozwiązania. NexGen Storage bardzo poważnie podchodzi do kwestii związanych z QoS. – Nasze rozwiązania w przeciwieństwie do innych produktów, nie bazują na kryteriach podziału danych według kryteriów ważności czy godzin pracy np. największego szczytu. Dla nas liczą się konkretne wartości obciążeń – tłumaczy Chris McCall. Oprogramowanie, wykorzystujące algorytm Prioritized Active Cache, umożliwia użytkownikowi wybór jednej z pięciu zdefiniowanych polityk, opisujących poziom obciążeń paimięci. NexGen Storage posiada w swojej ofercie cztery macierze dyskowe N5: 200 (2TB-7,2TB flash, 32-128TB pojemności surowej i 150 000 IOPS), 300 (2,6 TB – 7,8TB flash, 68TB-256 pojemności surowej i 200 000 IOPS), 500 (5,2TB-10,4TB flash, 64TB-256TB pojemności surowej, 225 000 IOPS), 1000 (10,4TB-15,6TB flash, 64TB-256TB pojemności surowej, 250 000 IOPS). Ceny systemów oscylują od 55 tys. do 199 tys. USD.
.- Branża IT zmierza w kierunku wirtualizacji i rozwiązań konwergentnych. Nasze systemy muszą być przystosowane do nowych wymagań –mówi Chris McCall. Producent dynamicznie podąża za nowymi trendami, jego macierze N5 są już gotowe do współpracy z wirtualnymi woluminami VMware (VVol).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ