NetApp wprowadza nową macierz all-flash

0

Urządzenie All Flash FAS (AFF) A700s pomimo kompaktowych wymiarów zapewnia bardzo dobrą wydajność i umożliwia modernizację infrastruktury IT z myślą o wymagających aplikacjach, analizie danych i integracji z chmurą.

Dzięki wysokiemu zagęszczeniu pamięci flash i mechanizmom redukcji danych użytkownicy mogą znacznie zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez sprzęt w centrum danych oraz obniżyć koszty zasilania i chłodzenia. Producent zapowiedział także nowy program All-Flash Guarantee (Gwarancja All-Flash), który zapewnia nawet pięciokrotną oszczędność miejsca w pamięci masowej w zależności od rodzaju obciążenia. Klienci zyskują dzięki temu pewność, że będą mieli do dyspozycji obiecaną pojemność i wydajność.

AFF A700s jest modelem z serii A obejmującej też takie urządzenia AFF, jak podstawowy system A200 oraz system średniej klasy A300. Macierze pamięci masowej z serii A zapewniają największą w branży skalowaną wydajność, najefektywniejsze w tej klasie zarządzanie danymi, a także ich ochronę od poziomu pamięci flash po dysk i chmurę.

Nowy model ma klastrową architekturę NVMe przystosowaną do działania z sieciami szkieletowymi, na której działa system operacyjny do pamięci masowych NetApp ONTAP1. Po raz pierwszy w branży macierz ta umożliwia integrację 15-terabajtowych dysków SSD oraz opcji łączności Fibre Channel 32 Gb/s i Ethernet 40 Gb/s.

Najważniejsze cechy modelu A700s to:

  • Najszybsza pamięć masowa dla przedsiębiorstw. W nowym teście SPC-1 organizacji Storage Performance Council2 model AFF A700s uzyskał wynik 2 400 059,26 SPC-1 IOPS przy średnim czasie reakcji 0,69 milisekundy. Należy on do najwydajniejszych macierzy all-flash oferowanych przez dużych producentów pamięci masowych i plasuje się w pierwszej trójce na liście wydajności SPC-1.
  • Przodująca w branży redukcja objętości danych. Łączny koszt posiadania (TCO) tej macierzy jest niższy dzięki kompaktowej konstrukcji, która zmniejsza pobór mocy 11 razy, zajętość miejsca w stelażu 19 razy, a koszty obsługi technicznej o 67%.  W zaledwie 4 jednostkach RU klienci mogą uzyskać ponad 600 000 IOPS oraz 1 PB pojemności pamięci.
  • Najlepiej połączona z chmurą macierz all-flash. Podobnie jak pozostałe urządzenia z oferty AFF macierz ta stanowi otwarte rozwiązanie umożliwiające łączność z chmurami publicznymi AWS, Azure, IBM Cloud i innymi. Zabezpiecza to inwestycję na przyszłość i umożliwia maksymalny wgląd w dane oraz bezproblemową kontrolę nad nimi zarówno w chmurze, jak i w środowisku lokalnym.

Nowy program All-Flash Guarantee zapewnia efektywność przechowywania danych odpowiednio do różnych rodzajów obciążeń, która umożliwia uzyskanie redukcji danych nawet w stosunku 5:1. Klienci uzyskują obiecywaną przez NetApp efektywność i pojemność — w przeciwnym razie firma pokryje koszty różnicy parametrów. Gwarancja ta jest dostępna z całą rodziną produktów AFF.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ