NetApp rozszerza ochronę danych korporacyjnych w chmurze hybrydowej

0

Firma NetApp zapowiedziała nowe rozwiązania, usługi i partnerstwa, które zapewniają klientom ochronę danych korporacyjnych potrzebną do bezproblemowej migracji do chmury hybrydowej. Nowa oferta rozszerza wizję Data Fabric firmy NetApp, która pomaga organizacjom ograniczyć ryzyko związane z chmurą oraz koszty mobilności danych, a jednocześnie zachować pełną kontrolę nad zasobami lokalnymi i chmurowymi.

Wizja Data Fabric została przedstawiona rok temu na dorocznej konferencji technicznej NetApp Insight. Od tego czasu firma NetApp połączyła siły z rosnącym ekosystemem partnerów i dostawców usług, aby stworzyć zintegrowane rozwiązania i usługi, które pomagają klientom wykorzystać pełen potencjał chmury hybrydowej.

Firma NetApp poinformowała, że:

  • Integracja plików i obiektów jest teraz dostępna w StorageGRID Webscale. StorageGRID® Webscale to rozwiązanie dla organizacji, które wymagają dużych, rozproszonych, wielooddziałowych repozytoriów treści. Najnowsza wersja łączy prostotę zarządzania obiektami z obsługą znajomych protokołów NFS i CIFS. Pojedyncza, globalna przestrzeń nazw oferuje obsługę interfejsów OpenStack Swift API, wielu dzierżawców, rozproszonego geograficznie kodowania nadmiarowego (erasure coding) oraz wyszukiwania metadanych. Umożliwia efektywną, nieprzerwaną działalność na poziomie systemu lokalnego i w chmurze hybrydowej, spełniając wymagania w zakresie długookresowej trwałości danych.
  • Nowe oprogramowanie NetApp SnapCenter zarządza ochroną danych w chmurze hybrydowej. Możliwość efektywnego kopiowania jest kluczowym elementem skutecznej ochrony danych w chmurze hybrydowej, obejmującej backup, przywracanie kopii zapasowych i odzyskiwanie głównej kopii danych po awarii. SnapCenter® to nowe oprogramowanie NetApp, które pomaga przedsiębiorstwom uprościć zarządzanie na dużą skalę danymi specyficznymi dla aplikacji. Pozwala ono klientom skonsolidować i scentralizować backup oraz klonowanie wielu aplikacji i serwerów w jednym, efektywnym centrum operacyjnym. SnapCenter jest podstawowym elementem oferty rozwiązań NetApp do zarządzania danymi. Oprogramowanie to umożliwia tworzenie kopii zapasowych w rozwiązaniach NetApp Private Storage oraz integrację z oprogramowaniem NetApp Cloud ONTAP®, klastrowym systemem operacyjnym Data ONTAP® działającym na platformie Amazon Web Services.
  • Innowacje w NetApp Private Storage (NPS) związane z ochroną danych. NetApp Private Storage to podstawowe rozwiązanie dla klientów, którzy budują własne struktury danych. Pozwala ono użytkownikom integrować zasoby chmurowe z lokalną lub zewnętrzną pamięcią masową. W rozwiązaniu NPS dane klientów są chronione i zarządzane oddzielnie z perspektywy wydajności i zgodności z przepisami, a publiczne serwery chmurowe są wynajmowane w razie potrzeb, aby zapewnić skalowanie obciążeń roboczych i szybkie przydzielanie zasobów.
  • Ulepszone usługi profesjonalne w zakresie rozwiązań Disaster Recovery (DR). Usługi te oferują klientom specjalistyczną wiedzę, która pozwala szybko i bez zakłóceń wdrażać rozwiązania DR NetApp MetroCluster™ lub SnapMirror®. Zespoły ekspertów pomagają użytkownikom ocenić wymagania techniczne, opracować kompleksowy projekt i wdrożyć rozwiązania DR, które oferują szybkie przełączanie awaryjne oraz synchroniczną lub asynchroniczną replikację w zdalnej lokalizacji. Usługi te stanowią część szerszej oferty usług NetApp wspierających rozwiązania do zintegrowanej ochrony danych w chmurze hybrydowej.
  • Nowe rozwiązanie Commvault IntelliSnap for NetApp. To rozwiązanie firmy trzeciej zastępuje oprogramowanie NetApp SnapProtect® i zapewnia tę samą funkcjonalność oraz licencjonowanie oparte na kontrolerze, ale z możliwością wykorzystania środowisk Commvault. Rozwiązanie to dołącza do obszernego portfela rozwiązań NetApp do ochrony danych, który obejmuje również NetApp SnapManager, Virtual Storage Console i SnapCenter, a także inne zintegrowane rozwiązania firm trzecich, takie jak Veritas NetBackup Replication Director, Veeam i Catalogic.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ