NetApp przejmuje Akorii Networks

0

Nowy rok przynosi ze sobą pierwszą akwizycję na rynku storage. Jako pierwszy na łowy wyruszył NetApp, przejmując Akorri Networks. Kwota transakcji jest nieznana.

Akorii Networks to startup, który powstał w 2005 rok. Jego flagowym produktem jest BalancePoint, oprogramowanie wykorzystujące analizę krzyżową oraz zaawansowaną analitykę do zarządzania, optymalizacji oraz planowania wydajności centrum danych. W 2010 Akorii Networks udało się podwoić liczbę swoich klientów. Ponadto firma znalazła się wśród wizjonerów w „Magicznym kwadrancie” Gartnera, oceniającym oprogramowania do zarządzania sieciami SAN. W tym samym zestawieniu NetApp dzierżył pozycję lidera. Warto przypomnieć, że w 2008 roku NetApp wchłonął inny startup Onaro, a dwa lata później Bycast, obie firmy specjalizowały się w opracowaniu oprogramowania do zarządzania storagem.

Produkty oraz pracownicy Akorri Networks wejdą w skład działu NetApp SANscreen. Wprawdzie NetApp nie ujawnił kwoty transakcje, jednak pojawiają się spekulację, że oscyluje ona wokół 50 milionów dolarów.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ