NAS Netgeara ze wsparciem dla Maca

0

Netgear wprowadził do oferty nowy czterodyskowy model serwera NAS dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw – ReadyNAS NVX. Urządzenie oferuje możliwość udostępniania plików (NAS) i aplikacji (iSCSI SAN) w systemach Windows, UNIX/Linux i Mac, wspiera także mechanizm archiwizacji Time Machine w Mac OS X v 10.5 Leopard.

ReadyNAS NVX oferuje szereg poziomów ochrony danych, w tym system RAID, możliwość tworzenia lokalnych kopii przez port USB, archiwizację online i replikację plików na inne urządzenia ReadyNAS. Wbudowana opcja ReadyNAS Vault umożliwia też archiwizację w internetowych centrach danych i odzyskiwanie plików przez przeglądarkę sieciową.

Netgear ReadyNAS NVX

System operacyjny ReadyNAS RAIDiator współpracuje z Time Machine w systemie Mac OS X Leopard jak również z Apple Filing Protocol (AFP), pozwalając na użytkowanie plików Mac. Urządzenie obsługuje też technologię Apple Bonjour do automatycznego wyszukiwania urządzeń w sieci i widgety do monitorowania stanu. Użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać z mechanizmów Time Machine do archiwizacji zasobów wielu komputerów Mac w jednej lokalizacji i odzyskiwać dane po awarii.

Czterodyskowy NETGEAR ReadyNAS NVX jest dostępny w szacunkowej cenie netto 1575,79 USD (model z dwoma dyskami o pojemności 500 GB). Urządzenie jest objęte pięcioletnią gwarancją. Użytkownicy mogą również skorzystać z 30-dniowego próbnego okresu usługi ReadyNAS Vault. Miesięczny abonament za komercyjne wykorzystanie usługi wynosi 5,95 USD dla użytkowników indywidualnych i 19,95 USD dla firm.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ