Największy z najmniejszych

0

Netgear zaprezentował największy w swojej ofercie serwer NAS na sześć twardych dysków, przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W nowej rodzinie serwerów Netgear ReadyNAS Pro Gigabit Desktop Storage dostępne są trzy modele o pojemnościach 1,5 TB (RNDP6350), 3 TB (RNDP6310) i 6 TB (RNDP6610). Umożliwiają przechowywanie danych, tworzenie kopii zapasowych i współdzielenie danych cyfrowych z platform Windows, Macintosh i Linux.

W serwerach można zainstalować maksymalnie sześć twardych dysków SATA I lub SATA II. Dyski można podłączać i odłączać w trakcie pracy urządzenia. Dyski w macierzach ReadyNAS Pro można skonfigurować w RAID poziomu 0, 1, 5 i 6, a także w opracowany przez Netgear automatycznie rozszerzalny tryb X-RAID2, umożliwiający automatyczne zwiększanie pojemności urządzenia, gdy zajdzie taka konieczność. Serwer jest wyposażony w dwa gigabitowe porty Ethernet, aby zapewnić zachowanie ciągłości dostępu do przechowywanych danych w przypadku awarii jednego z nich. Dodatkowo trzy porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie napędów ze złączem USB lub drukarek.

Netgear ReadyNAS Pro

Serwer Netgear ReadyNAS Pro Gigabit Desktop Storage

ReadyNAS Pro konfiguruje się za pośrednictwem interfejsu graficznego w przeglądarce oraz asystenta upraszczającego instalację. Ponadto, urządzenie wyposażono w ekran LCD wyświetlający najważniejsze dane o statusie systemu oraz układ aktywnego nadzoru, który stale monitoruje system i informuje administratora sieci za pomocą poczty elektronicznej o ewentualnych nieprawidłowych stanach urządzenia lub awariach dysków.

Netgear ReadyNAS Pro oferowany jest z pięcioletnią gwarancją sprzętową. Modele 1,5 TB (trzy dyski 500 GB), 3 TB (trzy dyski 1 TB) oraz 6 TB (sześć dysków 1 TB) oferowane są w cenach netto odpowiednio 1830, 2570 i 3900 USD.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ