Największy z najmniejszych

0

Netgear zaprezentował największy w swojej ofercie serwer NAS na sześć twardych dysków, przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W nowej rodzinie serwerów Netgear ReadyNAS Pro Gigabit Desktop Storage dostępne są trzy modele o pojemnościach 1,5 TB (RNDP6350), 3 TB (RNDP6310) i 6 TB (RNDP6610). Umożliwiają przechowywanie danych, tworzenie kopii zapasowych i współdzielenie danych cyfrowych z platform Windows, Macintosh i Linux.

W serwerach można zainstalować maksymalnie sześć twardych dysków SATA I lub SATA II. Dyski można podłączać i odłączać w trakcie pracy urządzenia. Dyski w macierzach ReadyNAS Pro można skonfigurować w RAID poziomu 0, 1, 5 i 6, a także w opracowany przez Netgear automatycznie rozszerzalny tryb X-RAID2, umożliwiający automatyczne zwiększanie pojemności urządzenia, gdy zajdzie taka konieczność. Serwer jest wyposażony w dwa gigabitowe porty Ethernet, aby zapewnić zachowanie ciągłości dostępu do przechowywanych danych w przypadku awarii jednego z nich. Dodatkowo trzy porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie napędów ze złączem USB lub drukarek.

Serwer Netgear ReadyNAS Pro Gigabit Desktop Storage

ReadyNAS Pro konfiguruje się za pośrednictwem interfejsu graficznego w przeglądarce oraz asystenta upraszczającego instalację. Ponadto, urządzenie wyposażono w ekran LCD wyświetlający najważniejsze dane o statusie systemu oraz układ aktywnego nadzoru, który stale monitoruje system i informuje administratora sieci za pomocą poczty elektronicznej o ewentualnych nieprawidłowych stanach urządzenia lub awariach dysków.

Netgear ReadyNAS Pro oferowany jest z pięcioletnią gwarancją sprzętową. Modele 1,5 TB (trzy dyski 500 GB), 3 TB (trzy dyski 1 TB) oraz 6 TB (sześć dysków 1 TB) oferowane są w cenach netto odpowiednio 1830, 2570 i 3900 USD.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ