Na storage wydamy trochę mniej

0

Agencja badawcza IDC przeprowadziła w regionie EMEA doroczną ankietę poświęconą potrzebom użytkowników systemów pamięci masowych. Tegoroczne badanie – przeprowadzone w czasach kryzysu – wskazuje na chwilowy trend wstrzymywania niektórych inwestycji w obawie przed szybko zmieniającą się sytuacją ekonomiczną.

Badanie zatytułowane „IDC’s Annual European Storage Survey: Understanding User Needs in a Changing Economic Climate” pokazuje w jakim stopniu firmy planują wdrażanie u siebie nowych technologii pamięci masowych, szczególnie w kontekście wywieranych presji na budżety inwestycyjne.

Pogorszenie nastrojów biznesowych zmusiło wielu szefów działów IT do ponownego przemyślenia, w jaki sposób wydają swoje budżety. W wielu przypadkach decyzje są dość radykalne, w tym całkowite zamrożenie realizacji nowych projektów, przejście na tańsze technologie czy zwiększenie grupy osób decydujących o kupnie danego rozwiązania, aby w ten sposób rozproszyć odpowiedzialność za tę decyzję.

Warto jednak odnotować, że wymienione metody postępowania nie dotyczą pamięci masowych w takim stopniu jak innych rozwiązań, w tym komputerów, drukarek, serwerów czy osprzętu sieciowego. Analitycy wskazują, że w tych segmentach będą wykorzystywane technologie pozwalające lepiej wykorzystać już posiadane zasoby – przede wszystkim wirtualizacja – a czasem także outsourcing, tam gdzie zachodzi potrzeba skorzystania z większej liczby sprzętu przez krótki okres czasu. Specjaliści komentują też, że wspomniana sytuacja jest przejściowa i już wkrótce wszystko wróci do normy.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ