Mobilne centrum laboratoryjne obsługi danych

0

DISKUS Polska wprowadza na rynek MobileITlab, w pełni wyposażone mobilne centrum laboratoryjne, w którym można odzyskać utracone dane z dysków lub bezpiecznie zniszczyć zbędne dane z nośników magnetycznych.

Powyższe usługi dokonywane są w dowolnej lokalizacji – MobileITlab przyjeżdża pod wskazany przez Klienta adres. Dzięki temu nośniki nie są wywożone z siedziby zamawiającego, co jest gwarancją bezpieczeństwa danych oraz pełnej kontroli świadczonych usług. W przypadku prac związanych z diagnostyką Data Center zleceniodawca otrzymuje na miejscu kompletny raport kondycji Data Center – model matematyczny CFD pomieszczenia serwerowego.

MobileITlab podzielony został na kilka stref laboratoryjnych, wyposażonych w specjalistyczne wyposażenie, niezbędne do świadczenia usług, np. nosniki niszczone są za pomocą degaussera, niszczarki oraz/lub mielarki. Dodatkowo zamontowano kamery monitorujące wnętrze oraz otoczenie pojazdu. Wszystkie czynności mogą odbywać się w obecności Klienta i pod jego nadzorem bezpośrednio w laboratorium MobileITlab, lub za pomocą systemu monitorującego – w biurze Zleceniodawcy. Dzięki temu MobileITlab gwarantuje całkowity nadzór nad procesem związanym z ingerencją w nośnik danych.

Mobilne laboratorium to większe bezpieczeństwo, ponieważ dane nawet na chwile nie opuszczają siedziby Klienta. Transportowane są jedynie do mobilnego laboratorium, które zaparkowane jest w wyznaczonym przez Zleceniodawcę miejscu. Jest to szczególne ważne w przypadku konieczności zniszczenia nośników zawierających ważne informacje. Ponadto, w przypadku laboratorium mobilnego istotną kwestią jest ograniczenie kosztów transportu i konwojowania nośników oraz kosztów delegacji oraz szybkość realizacji zlecenia – w awaryjnych przypadkach laboratorium może dotrzeć do Klienta w ciągu kilku godzin.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ