MIMIX DR – poawaryjne przywracanie systemów w chmurze

0

Firma Vision Solutions przekazała dostawcom usług hostingowych rozwiązanie MIMIX DR. Technologia pozwala na łatwe i ekonomiczne przywrócenie operacji w chmurze na wypadek awarii serwerów.

Rozwiązanie MIMIX DR, po raz pierwszy wprowadzone na rynek w maju 2013, pozwala dostawcom usług hostingowych zaoferować swoim klientom kompletne rozwiązanie z dziedziny ochrony danych, zabezpieczające je poprzez replikacje w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie nie wymaga zakupu i instalacji żadnych dodatkowych modułów. Replikacja danych odbywa się bezpośrednio do serwerów pracujących w chmurze. Uwalnia to małe i średnie firmy z ograniczonymi zdolnościami zarządzania systemem IBM i od kłopotu związanego z samodzielnym zarządzaniem zapasowymi kopiami danych. Rozwiązanie zapewnia pełną ochronę między taśmowymi kopiami bezpieczeństwa.
W przypadku awarii serwera IBM i klienta, operacje biznesowe można przenieść na pracujący w chmurze serwer zapasowy, zapewniając ciągłość obsługi klienta. Taki standard spotykany jest jedynie wśród dużych przedsiębiorstw. Po nabyciu nowego serwera lub naprawie starego można szybko przywrócić na nim system za pomocą MIMIX DR. MIMIX DR zapewnia wszechstronną i łatwą w obsłudze ochronę przed skutkami awarii na poziomie cenowym dostosowanym do budżetów małych i średnich firm. W przeszłości wiele małych i średnich firm zmuszone było liczyć na to, że w razie awarii wystarczą taśmowe kopie bezpieczeństwa, replikujące dane na fizycznie istniejące nośniki taśmowe. Pełne rozwiązania z zakresu zabezpieczenia przed skutkami awarii leżały poza możliwościami ich budżetu lub możliwościami technicznymi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ