Mikromacierz od Synology

0

Firma Synology wprowadziła do sprzedaży nowy serwer plików DS409slim dla użytkowników domowych i małych firm. Jego unikalną cechą jest możliwość wykorzystania czterech 2,5-calowych dysków twardych, przez co urządzenie pobiera mniej energii i jest znacznie cichsze od swoich większych braci.

DS409slim wyposażony jest w procesor 1,2 GHz, 128 MB pamięci RAM DDR II, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB 2.0 i jedno eSATA. Serwer oferuje łącznie do 2 TB miejsca na dane i obsługuje do czterech dysków twardych 2,5″ SATA lub SSD o maksymalnej pojemności 500 GB.

Zainstalowane w serwerze oprogramowanie Disk Station Manager 2.1 wspiera integrację z Windows ADS, współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, obsługuje różne tryby RAID oraz sposoby wykonywania kopii bezpieczeństwa. Wśród funkcji multimedialnych znaleźć można Stację Pobierania 2 (Download Center 2), współpracującą z siecią BitTorrent i eMule, obsługującą FTP, protokół HTTP oraz NZB. Stacja Audio (Audio Station) pozwala na odtwarzanie muzyki i internetowych stacji radiowych. Po połączeniu z iPodem pliki dźwiękowe można odsłuchiwać poprzez głośniki USB. Wsparcie protokołu UPnP pozwala użytkownikom na strumieniową transmisję plików multimedialnych i odtwarzanie ich na kompatybilnym z UPnP odbiorniku mediów cyfrowych – sprzęcie stereo lub telewizorze. Zapewniona jest także współpraca z konsolami Sony PS3 i Microsoft Xbox360.

Przygotowywana nowa wersja firmware’u (Disk Station Manager 2.2), która w wersji beta ma ukazać się w lipcu, a wersji finalnej we wrześniu br., zaoferuje dodatkową funkcjonalność. Serwer Mediów (Media Server), zgodny z DLNA, zapewni współpracę DS409slim z różnymi urządzeniami przenośnymi i stacjonarnymi, działającymi zgodnie z tym standardem. Współpraca z iPhone pozwoli użytkownikom na łatwy transfer zgromadzonych w telefonie fotografii bezpośrednio na dyski zainstalowane w DS409slim. Wykorzystując urządzenia iPhone i iPod Touch będzie można także przeglądać zdjęcia oraz odtwarzać strumieniowo pliki muzyczne znajdujące się na dysku sieciowym Synology.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ