Małżeństwo pamięci masowych i bezpieczeństwa

0

Firma Barracuda Networks, dostarczająca rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo poczty elektronicznej i stron web, przejęła firmę Yosemite Technologies – dostawcę oprogramowania do backupu danych i ochrony przed awariami. Technologia pozyskana od firmy Yosemite została zintegrowana z pakietem Barracuda Backup Service, dzięki czemu rozszerzono jego funkcjonalność o backup systemów Microsoft Windows, Exchange i SQL.

Firma Barracuda Networks zobowiązała się także do utrzymania w produkcji i sprzedaży oprogramowania Yosemite Backup oraz Yosemite FileKeeper. Będzie ono wciąż dostępne w ramach nowej grupy BarracudaWare.

Firma Yosemite Technologies powstała w 1996 r. Na świecie zostało sprzedanych ok. 2,5 mln licencji na jej oprogramowanie, ale znaczna większość poprzez partnerów OEM, takich jak Actebis, Dell Freecom Technologies, HP, Maxdata, Quantum, Seagate oraz Tandberg Data. Weterani rynku pamięci masowych pamiętają flagowy produkt firmy Yosemite – TapeWare. Obecnie firma oferowała dwa produkty – FileKeeper dla laptopów i desktopów (wzbogacony ostatnio o funkcjonalność CDP) oraz Backup, umożliwiających ochronę i szyfrowanie danych z serwerów na dyskach lub taśmach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ