Małe dyski do dużych rozwiązań

0

Seagate zaprezentował nową rodzinę energooszczędnych twardych dysków klasy enterprise – Savvio 15K.2. Napędy wyposażono także w mechanizm szyfrowania danych.

Nowe 2,5-calowe napędy Savvio mają interfejs SAS (Serial Attached SCSI) 2.0 o maksymalnej przepustowości 6 Gb/s. Dyski, pracujące z prędkością 15 tys. obrotów na minutę, dostępne są w pojemności 73 lub 146 GB. Z przeprowadzonych przez producenta badań wynika, że systemy oparte na Savvio 15K.2 zapewniają do 115% lepszą wydajność w porównaniu do systemów opartych na 3,5-calowych dyskach serwerowych.

Nowe napędy wyposażono w mechanizm PowerTrim, czego efektem jest redukcja zużycia energii aż do 70% w stosunku do 3,5-calowych dysków 15 tys. rpm. Dyski Savvio 15K.2 mają też oprogramowanie szyfrujące oparte na algorytmie AES (Advanced Encryption Standard), dzięki czemu umożliwiają ochronę danych podczas użytkowania dysku oraz w momencie, gdy dysk opuszcza już centrum danych.

Dyski Seagate Savvio 15K.2 będą dostępne w grudniu 2008. W pierwszym kwartale 2009 r. pojawią się też napędy z funkcją funkcję szyfrowania danych Self-Encrypting Drive (SED), która oferuje najwyższy poziom zabezpieczeń w czasie całego cyklu użytkowania dysku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ