Macierze dyskowe HP dla środowisk wirtualnych

0

Firma HP zaprezentowała pamięć masową typu blade HP StoreVirtual 4630 Storage oraz nowe modele HP StoreVirtual 4330 i 4730 Storage z obsługą połączeń Fibre Channel.

W firmach średniej wielkości często występują ograniczenia budżetowe, które utrudniają wymianę przestarzałych, nieelastycznych urządzeń pamięci masowej na nowoczesną infrastrukturę spełniającą wymagania zwirtualizowanych aplikacji. W związku z tym wiele firm musi zarządzać różnymi platformami pamięci masowej, co zwiększa złożoność i podnosi koszty. Pamięć masowa iSCSI typu blade HP StoreVirtual 4630 umożliwia zwiększenie produktywności przez poprawę wydajności aplikacji dzięki interfejsowi Serial Attached SCSI (SAS ) 6 Gb/s i serwerom HP ProLiant Gen8. Nowy system zajmuje powierzchnię o 50 procent mniejszą w porównaniu z poprzednią generacją. Na uwagę zasługuje również obniżenie TCO dzięki kosztom, niższym o 40 procent w przeliczeniu na gigabajt niż w poprzedniej generacji. Atutem macierzy jest łatwa rozbudowa środowiska wirtualizacji dzięki skalowaniu do 180 TB w tej samej obudowie HP BladeSystem i do 720 TB w grupie zarządzania.

Kolejną innowacją jest dodanie obsługi standardu Fibre Channel do dotychczasowego iSCSI 10 Gigabit Ethernet (GbE) w modelach pamięci masowej HP StoreVirtual 4330 i 4730. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty infrastruktury, czasochłonności administrowania i niekontrolowanego rozrostu sprzętu przez zastąpienie wielu oddzielnych, przestarzałych platform pamięci masowej jedną infrastrukturą obsługującą wszystkie aplikacje centrum przetwarzania danych. Dodatkowy walor stanowi możliwość szybszego przechodzenia na nowe technologie dzięki uproszczeniu migracji pomiędzy połączeniami Fibre Channel i iSCSI.

Modele HP StoreVirtual 4330 FC, 4730 FC i 4630 Storage są już dostępne bezpośrednio od HP lub u partnerów handlowych na całym świecie. Ceny rozpoczynają się od 28 000 USD za system StoreVirtual 4330 z obsługą Fibre Channel, 63 000 USD za system 4730 z obsługą Fibre Channel i 64 000 USD za system StoreVirtual 4630

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ