Macierz XtremIO dostępna w Polsce

0

EMC poinformowało o wprowadzeniu do oficjalnej sprzedaży systemu XtremIO – macierzy opartej w całości na technologii flash.

System XtremIO to skalowalna macierz bazująca na modułach o nazwie X-Brick. Każdy z modułów ma pojemność 10 TB – z dodatkową opcją 20 TB, która ma się pojawić na rynku na początku przyszłego roku. System bazuje na dyskach wykorzystujących pamięć eMLC NAND. Pojedynczy klaster może obsługiwać od 2 do 8 kontrolerów i nawet 128 rdzeni. Macierz jest zintegrowana ze środowiskiem EMC, aby udostępnić klientom dodatkowe funkcje oraz łatwą obsługę. XtremIO współpracuje także z rozwiązaniami VMware vSphere.

Architektura XtremIO

XtremIO w Polsce – najbliższe perspektywy

Macierz XtremIO jest już dostępna na rynku polskim. Którzy klienci jako pierwsi ustawią się w kolejce po najnowszy system EMC? – Liczymy na duże zainteresowanie wśród instytucji finansowych czy telekomów. Technologia flash pozwala płynnie obsługiwać zbiory danych cechujące się dużą zmiennością, skonsolidowane w dużym stopniu zbiory danych czy środowiska testowo-rozwojowe – mówi Radomir Bordon, dyrektor wsparcia technicznego sprzedaży w firmie EMC Poland. Z kolei Paweł Tokarski, dyrektor techniczny EMC Poland zwraca uwagę na rolę, jaką system Xtrem IO powinien spełnić w popularyzacji środowisk wirtualnych desktopów. – Macierz bazująca wyłącznie na pamięci flash pozwoli uporać się z kluczowym problemem, czyli jednoczesnym uruchamianiem desktopów przez wielu użytkowników. Tego typu procesy mają zazwyczaj miejsce w godzinach porannych, kiedy większość osób rozpoczyna pracę lub po powrocie z przerwy obiadowej – tłumaczy Paweł Tokarski.

Dogonić Violin Memory

Według danych Gartnera rynek macierzy SSD osiągnął w 2012 roku wartość 370 mln USD. Największy udział w tym segmencie rynku odnotowała firma Violin Memory – 19,4 procent, a w dalszej kolejności EMC -16,5 procent oraz IBM 15,1 procent.
EMC szacuje, że Xtreme IO stanie się liderem rynku macierzy opartych w całości na technologii flash.Warto dodać, że IDC prognozuje, że wartość rynku All-Flash-Array wyniesie w 2015 roku 1,2 mld USD.

EMC przejęło izraelską firmę XtremIO w połowie ubiegłego roku. Nowa macierz była sprzedawana do tej pory za pośrednictwem programu EMC Directed Availability sprzedano 10 PB efektywnej deduplikowanej pojemności.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ