Macierz Texas Memory Systems z eMLC

0

Texas Memory Systems, producent macierzy dyskowych SSD, wprowadził na rynek nowy produkt. System RamSan-820 posiada identyczne funkcje jak znajdujący się w sprzedaży model RamSan-720. Tym co go wyróżnia urządzenie jest zastosowanie dysków eMLC.

RamSan-820 to druga macierz TMS, wykorzystująca dyski eMLC, wcześniej producent zastosował je w RamSan-810. Oba systemy bazują na najnowszym systemie operacyjnym RamSan. Pamięci eMLC są określane jako korporacyjna wersja MLC. Ich największym atutem jest trwałość. O ile MLC gwarantuje maksymalnie 3 tysiące cyklów zapisu, o tyle eMLC cechuje 10 razy wyższa trwałość. Co ważne, cena eMLC nieznacznie przewyższa wersję stosowaną w urządzeniach elektroniki konsumenckiej.

Macierz w obudowie rack 1U pozwala pomieścić dane o maksymalnej pojemności 24 TB. Jak do tej pory żadnemu producentowi macierzy SSD nie udało się uzyskać tak dużej gęstości upakowania. RamSan-820 pobiera 350-450 watów energii. System pozwala uzyskać maksymalny transfer rzędu 4 GB/s oraz obsługuje 450 tysięcy operacji wejścia/wyjścia.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ