Macierz HDS zadba o zarządzanie obciążeniem

0

Hitachi Data Systems przedstawia nową platformę pamięci masowych klasy średniej o nazwie Hitachi Adaptable Modular Storage (AMS) 2000. Nowa platforma to pierwszy w branży kontroler pamięci masowych z dynamicznym równoważeniem obciążeń oraz podsystemem dyskowym z architekturą SAS.

Platforma Hitachi Adaptable Modular Storage (AMS) 2000 oferuje wydajność nawet 4 razy wyższą od rozwiązań starszej generacji, a także możliwość konsolidacji połączeń SAN typu iSCSI, NAS oraz Fibre Channel. Rodzina AMS 2000 składa się z trzech modeli: Hitachi AMS 2100, Hitachi AMS 2300 i Hitachi AMS 2500. Rozwiązania te oferują dostępność na poziomie 99,999%.

Platforma Hitachi Adaptable Modular Storage 2500

W urządzeniach z rodziny Hitachi AMS Series 2000 wdrożono następujące rozwiązania technologiczne:

  • Dynamiczny kontroler równoważenia obciążeń Hitachi (Dynamic Load Balancing) – eliminuje typowe wąskie gardła, które mogą zmniejszyć czas odpowiedzi systemu wejścia/wyjścia. W tym celu prowadzony jest monitoring wykorzystania każdego kontrolera, co umożliwia dynamiczne włączanie równoważenia obciążeń.
  • Podsystem dyskowy 3Gb/s typu Serial Attached SCSI (SAS), który jest w stanie obsłużyć do 32 połączeń typu punkt-punkt o przepustowości 3 Gb/s (każde w trybie full duplex).
  • Funkcja „Spin down; Spin up” zmniejszająca zużycie energii. Gdy żadna aplikacja biznesowa nie wymaga dostępu do dysków twardych, są one wyłączane, a w chwili pojawienia się żądania – błyskawicznie uruchamiane. Biorąc pod uwagę rosnące ceny i zużycie energii przez centra danych, rozwiązanie to znacznie zmniejsza koszty przechowywania i dostarczania informacji, ograniczając także emisję związków węgla i koszty chłodzenia.
  • Optymalizacja pod kątem obsługi środowisk serwerów wirtualnych.
  • Mechanizm dynamicznego przydzielania przestrzeni (Thin Provisioning), który umożliwia przydzielanie wirtualnego miejsca na dyskach z uwzględnieniem przyszłych potrzeb aplikacji. Jeżeli pojawi się potrzeba zastosowania dodatkowych dysków fizycznych, można je dodać w późniejszym terminie, po niższym koszcie; samo wdrożenie odbywa się bez jakichkolwiek przerw w działaniu najważniejszych aplikacji.

Więcej informacji na temat oferty Hitachi Adaptable Modular System 2000 znajduje się na stronie producenta.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ