Macierz dyskowa do wirtualizacji VMware

0

EMC Computer Systems wprowadził do sprzedaży nową rodzinę macierzy dyskowych klasy średniej – EMC CLARiiON CX4. Ich architekturę zoptymalizowano pod kątem środowiska VMware i innych środowisk serwerów wirtualnych.

Rodzina CLARiiON CX4 została wyposażona w wiele wbudowanych funkcji przygotowywanych z myślą o pracy w środowiskach serwerów wirtualnych, w tym z infrastrukturą VMware. Urządzenia z tej serii zużywają mniej energii, optymalizują stopień wykorzystania pamięci masowej, wydajność i zarządzanie, chroniąc inwestycje w urządzenia pamięci masowej.

Urządzenia CLARiiON CX4 oferują m.in:

 • Podwojoną wydajność, pojemność, pamięć cache i liczbę jednostek LUN w porównaniu z poprzednimi generacjami oraz obsługę wielu warstw zasobów aplikacji w pojedynczej macierzy. Jest to możliwe dzięki nowemu, 64-bitowemu środowisku operacyjnemu pamięci masowej EMC CLARiiON FLARE wykorzystującemu wielordzeniowe procesory Intela, które podnoszą wydajność i podwajają skalowalność systemu (maksymalnie do 960 napędów), zapewniając jednocześnie większe możliwości konsolidacji zasobów.
 • Obsługę sieci SAN przy pomocy dwóch protokołów: Fibre Channel i iSCSI z możliwością rozbudowywania online (jedyne takie rozwiązanie na rynku). Nowa technologia EMC UltraFlex umożliwia rozszerzanie systemów CLARiiON CX4 o przyszłe technologie komunikacyjne – takie, jak Fibre Channel 8Gb/s, iSCSI 10Gb/s i FCoE (Fibre Channel over Ethernet). Ponadto systemy CLARiiON CX4 z technologią UltraFlex zwiększają elastyczność środowisk VMware poprzez umożliwienie dynamicznego dodawania portów we/wy do wirtualnej infrastruktury — a tym samym zwiększania pojemności i wydajności pamięci masowej.
 • Stanowiąc pierwsze na rynku rozwiązanie macierzy pamięci masowej klasy średniej, które obsługuje dyski SSD (do 30 razy szybsze od tradycyjnych napędów pod względem operacji we/wy na sekundę), cechuje się czasem reakcji krótszym od milisekundy i oszczędnością energii większą o około 98%. Obsługa napędów typu flash w systemach CLARiiON CX4 umożliwia osiągnięcie najwyższych poziomów wydajności spełniających wymagania urządzeń pamięci masowej „warstwy 0”.
 • Funkcje wirtualnego alokowania pamięci masowej zwiększają poziom wykorzystania zasobów i upraszczają przydzielanie pamięci masowej. Pojemność może być przydzielana w środowisku fizycznym, VMware i dla innych serwerów wirtualnych dzięki nowej funkcji CLARiiON Virtual Provisioning. Funkcje monitorowania i generowania automatycznych powiadomień umożliwiają rozbudowywanie pul pamięci masowej online.
 • Wbudowane funkcje zatrzymywania dysków automatycznie przełączają nieaktywne dyski w tryb uśpienia lub uruchamiają je ponownie na żądanie, oszczędzając energię. Funkcja oparta na regułach (oferowana dotychczas przez EMC w wirtualnych systemach taśm EMC Disk Library) została opracowana do obsługi aplikacji, które mają regularne przerwy w dostępie do danych
 • Nowa struktura systemów chłodzenia i możliwość obsługi niskoobrotowych napędów dysków SATA 1 TB pozwalają na znaczącą oszczędność energii. Nowe napędy o niskiej prędkości obrotowej zużywają o 32 % energii mniej niż tradycyjne dyski SATA.
 • Integracja z oprogramowaniem VMware Site Recovery Manager tworzy rozwiązanie pozwalające usunąć awarię VMware. Ponadto systemy z serii CLARiiON CX4 udostępniają nowe funkcje lokalnej i zdalnej replikacji danych (CLR) wbudowane do oprogramowania EMC RecoverPoint/SE. Funkcje te upraszczają proces wdrażania w środowiskach zarówno Fibre Channel, jak i iSCSI, optymalizując zapotrzebowanie na przepustowość;
 • Integracja z platformą RSA enVision zapewnia zautomatyzowane podejście do zarządzania danymi z dzienników zdarzeń, wzmacnia bezpieczeństwo całego przedsiębiorstwa i upraszcza zarządzanie. Systemy CLARiiON CX4 współpracują także z oprogramowaniem do zarządzania ścieżkami EMC PowerPath, obsługującym technologie szyfrowania i zarządzania kluczami RSA, które szyfrują i deszyfrują dane przesyłane z i do macierzy.

Na rodzinę CLARiiON CX4 składają się cztery modele, które obsługują oprogramowanie CLARiiON do zarządzania i replikacji, w tym EMC Navisphere Management Suite, EMC MirrorView, EMC SnapView, EMC SAN Copy i inne. Do oferty EMC trafiły modele:

 • CLARiiON CX4-120 — do 120 dysków (maks. 120 TB), 6 GB RAM i do 12 portów Fibre Channel i/lub 8 portów iSCSI
 • CLARiiON CX4-240 — do 240 dysków (maks. 231 TB), 8 GB RAM i do 12 portów Fibre Channel i/lub 12 portów iSCSI
 • CLARiiON CX4-480 —do 480 dysków, w tym SSD (maks. 471 TB), 16 GB RAM i do 16 portów Fibre Channel i/lub 12 portów iSCSI
 • CLARiiON CX4-960 —do 960 dysków, w tym SSD (maks. 951 TB), 32 GB RAM i do 24 portów Fibre Channel i/lub 16 portów iSCSI
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ