Macierz dyskowa DAS… do domu

0

W małych biurach, a często nawet w gospodarstwach domowych wykorzystywane są małe macierze dyskowe, dołączone do lokalnej sieci komputerowej, mieszczące najczęściej cztery twarde dyski. W domach lub małych studiach często z usług takiej macierzy korzysta tylko jeden komputer, co nie zmienia faktu, że musi uzyskać dostęp do niej przez sieć. Potrzebę takich klientów zaspokoiła firma WiebeTech.

Macierz dyskowa RTX400-QR firmy WiebeTech ma wiele cech wspomnianych urządzeń dołączanych do sieci LAN, ale różni ją od nich interfejs – macierz jest dołączana bezpośrednio do komputera poprzez interfejs FireWire 400/800, USB 2.0 lub eSATA. Dzięki temu transfer danych może być nawet 10-krotnie szybszy niż poprzez sieć lokalną. Umieszczone w urządzeniu dyski można skonfigurować w RAID poziomu 0, 1, 10, 3 oraz 5. Macierz jest dostępna w wersji o pojemności 2 lub 4 TB i jest prekonfigurowana do pracy z systemami Windows lub Mac OS.

Zdaniem producenta, głównym odbiorcą macierzy RTX400-QR mogą być profesjonaliści przetwarzający duże ilości danych multimedialnych, w tym przede wszystkim edytorzy zdjęć i filmów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ