Macierz D-Linka na cztery dyski

0

D-Link wprowadził do swojej oferty macierz dyskową z serii D-Link Network Storage (DNS). Nowy model DNS-343 pomieści cztery dyski twarde Serial ATA, na których można bezpiecznie przechowywać i współdzielić dane w sieci lokalnej.

W macierzy DNS-343 można zainstalować do czterech twardych dysków Serial ATA i konfigurować je w RAID poziomu 0, 1 i 5 lub tryb JBOD. Możliwe jest też rozbudowywanie pojemności w macierzy – rozpoczęcie pracy z jednym twardym dyskiem i dokładanie kolejnych w razie potrzeby. DNS-343 współpracuje z systemem Microsoft Active Directory, dzięki czemu możliwe jest włączenie urządzenia w sieć opartą na systemie Windows. Wbudowany serwer FTP umożliwia udostępnianie plików przez Internet, natomiast serwer mediów typu UPnP, który pozwala podłączać i obsługiwać w sieci urządzenia multimedialne, zapewnia strumieniową transmisję treści cyfrowych do innych produktów wyposażony w ten interfejs. Wbudowany wyświetlacz OLED prezentuje informacje związane z aktualnym stanem urządzenia, podając m.in. adres IP, statystyki dysku twardego, temperaturę, status RAID i stan serwera (FTP i UPnP).

DNS-343 udostępnia szereg opcji ochrony gromadzonych danych. Oprogramowanie do zarządzania pozwala na tworzenie harmonogramów i reguł, generowanie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym i kontrolowanie limitów pamięci dla konkretnych grup użytkowników. Dołączone do urządzenia oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Memeo pozwala automatycznie chronić dane na dyskach umieszczonych w macierzy.

System pamięci masowej firmy D-Link jest wyposażony także w port USB, który może służyć jako port serwera wydruków. Umożliwia to włączenie do sieci drukarki USB bez wydzielonego komputera do jej obsługi. Port USB obsługuje również urządzenie monitorujące UPS, które bezpiecznie wyłączy system w przypadku awarii, po czym automatycznie uruchomi go po przywróceniu zasilania.

DNS-343 jest objęty dwuletnią gwarancją i kosztuje około 1800 złotych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ