LTO-4 HH w bibliotekach Tandberg Data

0

Tandberg Data wprowadził do oferty biblioteki taśmowe StorageLibrary T24, StorageLibrary T40+ oraz StorageLibrary T80+ z napędami taśmowymi o tzw. połówkowej wysokości LTO Half Height czwartej generacji (LTO-4 HH).

Biblioteki z rodziny StorageLibrary T24 można skalować z 12-komorowego zmieniacza taśmowego do 24-komorowej biblioteki po prostu poprzez dodatnie drugiego magazynku na taśmy. Zwiększa to łączną pojemność po kompresji aż do 38,4 TB. Biblioteka T24 może mieć maksymalnie dwa napędy taśmowe o połówkowej wysokości lub jeden o pełnej wysokości, wyposażone w interfejs LVD SCSI, Fibre Channel (FC) lub Serial Attached SCSI (SAS). Maksymalny transfer po kompresji to 1,7 TB/godz. Dotychczasowi użytkownicy bibliotek StorageLibrary T24 mogą wymienić dotychczas stosowane napędy na nowe LTO-4 HH bez konieczności ich demontażu z szafy przemysłowej.

Biblioteka Tandberg Data StorageLibrary T40+

Biblioteki StorageLibrary T40+ oraz T80+ są przeznaczone dla firm średnich i dużych. Urządzenia o wysokości 4U są wyposażone w interfejsy LVD SCSI, Fibre Channel (FC) lub Serial Attached SCSI (SAS). Maksymalna łączna pojemność taśm to 123,2 TB, a transfer danych – 6,9 TB/godz. (oba parametry po kompresji).

Dostępna w obu urządzeniach funkcja pojemności na żądanie – Capacity on Demand (COD) – pozwala użytkownikom na powiększenie pojemności biblioteki wraz ze wzrostem ich potrzeb backupowych. Zaś funkcja wydajności na żądanie – Performance on Demand (PoD) – pozwala użytkownikom na zainstalowanie dodatkowych 4 napędów LTO o pełnej wysokości lub 8 napędów LTO o połówkowej wysokości. Zainstalowany w bibliotekach mechanizm pass-thru pozwala na łączenie ze sobą kilku urządzeń i przenoszenie taśm pomiędzy nimi.

Biblioteka Tandberg Data StorageLibrary T24

Dostępne dla wszystkich modeli bibliotek taśmowych napędy LTO-4 Half Height oferują pojemność 800 GB na jednej taśmie (1,6 TB po kompresji) oraz prędkość zapisu na poziomie 120 MB/s (240 MB/s na po kompresji). Zapisywane na taśmie dane są szyfrowanie z wykorzystaniem 256-bitowego klucza Advanced Encryption Standard (AES), który daje największy dostępny obecnie poziom szyfrowania, zapewniając tym samym ochronę danych i zgodność z regulacjami prawnymi. Bycie zgodnym z prawem ułatwia także oferowana przez technologię LTO-4 funkcja zapisu w trybie tylko do odczytu WORM (Write Once, Read Many).

Tandberg Data oferuje biblioteki taśmowe StorageLibrary wraz z wyposażeniem, na które składa się m.in. zestaw do montażu w 19-calowej szafie przemysłowej, czytnik kodów kreskowych, naklejki do kodów kreskowych, karta zdalnego zarządzania, oprogramowanie Symantec Backup Exec QuickStart Single Server Edition oraz kable (SCSI, sieciowy i zasilający).

Biblioteki taśmowe StorageLibrary z napędami LTO-4 HH są już dostępne przez sieć dystrybutorów i resellerów firmy Tandberg Data. Szacunkowa cena netto biblioteki StorageLibrary T24 (12 komór na taśmy) z jednym napędem LTO-4 HH SCSI lub SAS wynosi 4235 euro. Cena netto biblioteki StorageLibrary T40+ (24 komory) z jednym napędem LTO-4 HH SCSI lub SAS to 5655 euro, zaś biblioteki StorageLibrary T80+ (77 komór) – 9995 euro. Najprostszy zmieniacz taśmowy StorageLoader 1U z napędem LTO-4 HH SCSI lub SAS kosztuje netto 3395 euro.

Wszystkie urządzenia są objęte standardową trzyletnią gwarancją, włącznie z usługą Advanced Replacement Service (tylko na komponenty). Opcjonalnie możliwe jest przedłużenie czasu gwarancji i dokupienie dodatkowych usług serwisowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ