LSI kupiło dział kontrolerów 3ware od AMCC

0

LSI Corporation kupiło wszystkie zasoby i własność intelektualną związaną z działem kontrolerów RAID 3ware, należącym do Applied Micro Circuits Corporation (AMCC). Wartość transakcji to ok. 20 mln USD. Do produktów 3ware należą serwerowe kontrolery RAID dla dysków SAS i SATA.

Firmy planują zakończyć transakcję w ciągu trzydziestu dni od momentu jej ogłoszenia. Dział 3ware zostanie włączony do grupy LSI Engenio Storage.

Firma AMCC już od kilku lat próbowała szczęścia na rynku pamięci masowych, ale bez większych sukcesów. W sierpniu 2003 r. kupiła za gotówkę firmę JNI (producenta kontrolerów HBA Fibre Channel i InfiniBand) za 190 mln USD i chwilę później wstrzymała sprzedaż tych produktów. W marcu 2004 r. znów za gotówkę kupiła właśnie odsprzedaną firmę 3ware, a miesiąc później – od IBM za 227 mln USD prawa do oprogramowania zarządzającego kontrolerami RAID, przełącznikami SAN i kontrolerami HBA. W ciągu roku AMCC wydało ponad pół miliarda dolarów gotówką na zasoby, które zostały właśnie odsprzedane za 20 mln USD. W ostatnim kwartale ub.r. sprzedaż systemów storage wyniosła tylko 9,8 mln USD (17% całkowitej sprzedaży firmy). W lutym b.r. AMCC zwolniło ok. 100 osób.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ