LiquiDATA zamienia dyski w ciecz

0

Firma BOSSG opracowała technologię chemicznego niszczenia nośników danych LiquiDATA. W wyniku jej działania, dyski twarde zamieniają się w ciecz i tym samym nie ma żadnej możliwości odzyskania zapisanych na nich pierwotnie danych.

LiquiDATA to polska technologia chemicznego niszczenia magnetycznych nośników danych. Utylizowany nośnik w wyniku odpowiednich reakcji chemicznych zostaje nieodwracalnie rozpuszczony do postaci cieczy. Powstała ciecz jest przyjazna środowisku i kierowana do oczyszczalni ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania innych ścieków. LiquiDATA udostępniana jest przez firmę BOSSG Technology Research Corporation Sp. z o. o. w ramach Mobilnego Centrum Utylizacji Danych. To specjalnie przystosowany samochód-laboratorium, w którym niszczone są nośniki danych w dowolnie wskazanej przez klienta lokalizacji. Proces niszczenia odbywa się pod pełnym nadzorem dzięki zamontowanym w MCUD kamerom wizyjnym, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym reaktorów chemicznych i elementów wyposażenia MCUD.

– Mamy świadomość jak ważne jest w zdigitalizowanym świecie bezpieczeństwo informacji zapisanych na nośnikach cyfrowych. Wierzymy, że nagroda dla technologii LiquiDATA przyznana przez autorytety w dziedzinie ochrony informacji przyczyni się do wzrostu świadomości konieczności ochrony informacji – mówi dr Paweł Markowski, prezes BOSSG.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ