LiquiDATA w Alior Banku

0

Alior Bank rozpoczyna współpracę z firmą BOSSG Data Security w zakresie niszczenia dysków twardych. Dzięki zastosowaniu technologii LiquiDATA, zużyte bądź uszkodzone nośniki są rozpuszczane do postaci cieczy a wszystkie zapisane na nich dane zostają bezpowrotnie zniszczone.

Alior Bank jest pierwszym polskim bankiem, który wdroży innowacyjną procedurę niszczenia zużytych i uszkodzonych nośników zawierających dane klientów. Technologia LiquiDATA to rozwiązanie opracowane przez polskich naukowców, które daje 100% gwarancję, że informacje zawarte na utylizowanych nośnikach zostaną bezpowrotnie zniszczone. Alior Bank wybrał technologię LiquiDATA ze względu na jej skuteczność, która jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo ochrony danych klientów Banku.

W przypadku instytucji finansowej troska o bezpieczeństwo danych powierzonych nam przez naszych klientów jest sprawą kluczową. Poszukiwaliśmy nowoczesnego i skutecznego sposobu niszczenia nośników, na których przechowywane były dane osobowe i finansowe naszych klientów. LiquiDATA to metoda dająca gwarancję, że informacje z wycofywanych przez Bank nośników zostaną bezpowrotnie zniszczone – mówi Ireneusz Jazownik, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Alior Banku.

Innowacyjność i skuteczność LiquiDATA została doceniona także przez ekspertów z Krajowego Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, którzy przyznali jej tytuł Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych w kategorii Nowoczesne Technologie.

Zobacz również:

LiquiData zamienia dyski w ciecz>

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ