Kasetowy serwer NAS od Fujitsu Siemens

0

Fujitsu Siemens Computers zaprezentował nowy serwer NAS w postaci kasetowej, który może być umieszczony w obudowie BX600 S3 Blade Server. Serwer Primergy Blade NX650 umożliwia udostępnienie w sieci od 438 GB do 1,4 TB przestrzeni dyskowej.

Pojemność udostępniona przez nowy serwer NAS może być wykorzystana nie tylko przez serwery umieszczone w obudowie Primergy BX650, ale także przez inne jednostki w tej samej sieci. Serwer jest obsługiwany przez system operacyjny Microsoft Windows Storage Server 2003 R2 przystosowany do zarządzania serwerami NAS (także poprzez konsolę web), szybkiego odzyskiwania utraconych danych oraz tworzenia kopii migawkowych. Z serwerem dostarczana jest także testowa wersja oprogramowania do backupu CA BrightStor ARCserver.

W swojej podstawowej konfiguracji zestaw składa się z dwóch pojedynczych kaset – serwera kasetowego NX650 (bazującego na PRIMERGY BX620 S4) oraz kasetowej macierzy NX650 Storage Blade. Serwer kasetowy pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Storage Server 2003 R2, ma czterordzeniowy procesor Intel Xeon E5405 2 GHz, 4 GB pamięci RAM, dwa dyski SAS 36 GB, sześć portów sieciowych Gigabit Ethernet i kontroler SAS/RAID z 512 MB pamięci podręcznej i funkcjonalnością inteligentnego podtrzymania bateryjnego (intelligent Battery Back-Up). System może być rozbudowany o dodatkowy procesor i trzy moduły pamięci po 4 GB każdy.

Moduł NX650 Storage Blade jest dostarczany z trzema 2,5-calowymi dyskami SAS 146 GB, których liczbę można rozszerzyć do pięciu (tworząc RAID 5). Kolejnym krokiem w celu powiększenia pojemności może być dołożenie kolejnego modułu NX650 Storage Blade.

Ceny serwerów Primergy NX650 NAS Blade zaczynają się od 5775 euro za prekonfigurowany system zawierający dwie kasety – z serwerem NAS i półką dyskową.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ