Kalkulator zwrotu inwestycji SSDNow

0

Firma Kingston Digital zamówiła przeprowadzenie niezależnych testów, których celem było sprawdzenie, w jakim stopniu wymiana tradycyjnego dysku mechanicznego (HDD) na dysk półprzewodnikowy (SSD) wpływa na parametry pracy popularnych notebooków. Wykazały one, że wydajność starszych komputerów przenośnych zwiększa się nawet o 50 proc., a nowych o 27 proc.

Kingston Technology, aby umożliwić przedsiębiorcom przeprowadzenie podobnych symulacji, przygotował kalkulator zwrotu z inwestycji SSDNow, dostępny na stronie http://www.kingston.com/plroot/roicalculator/ . Kalkulator pozwala na wprowadzenie dokładnych danych o sprzęcie firmy, takich jak: ilość komputerów, koszy personalne związane z obsługą, okresy przestojów związanych z awariami dysków twardych, itp. Dzięki tym informacjom zostanie przeprowadzona analiza wpływu SSD na cykl życia komputerów oraz czas zwrotu z inwestycji. Kalkulator jest dostępny również w języku polskim.

Darwin Chen, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Kingston Digital zwraca uwagę na fakt, iż ceny dysków SSD (w przeliczeniu na 1 GB) spadły aż o 50 proc. w ciągu ostatniego roku. Ponadto firmowe komputery przechodzące na dyski półprzewodnikowe zdecydowanie zwiększają swoją wydajność , a dodatkowo zredukowane zostaje ryzyko związane z awaryjnością dysków mechanicznych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ