Iomega wchodzi do centrów danych

0

Firma Iomega zaprezentowała najbardziej zaawansowaną w swojej ofercie sieciową macierz dyskową, która może pomieścić do 12 twardych dysków. Przeznaczone do montażu w szafie przemysłowej urządzenie Iomega StorCenter ix12-300r Network Storage wykorzystuje opracowane przez EMC technologie przechowywania danych.

Macierz dyskowa Iomega StorCenter ix12-300r Network Storage ma wysokość 2U, umożliwia udostępnienie w sieci do 24 TB przestrzeni dyskowej, a jej wydajność pozwala na równoczesne korzystanie z zasobów przez 250 użytkowników. Może być wykorzystywana jako serwer NAS, udostępniać przestrzeń dyskową dla serwerów w sieci SAN, funkcjonować jako miejsce przechowywana backupu dyskowego, jak też przechowywać wirtualne maszyny dla takich środowisk jako Microsoft Hyper-V Server 2008 R2, Citrix XenServer i VMware vSphere. Może też służyć jako przestrzeń na dane dla aplikacji Microsoft Exchange Server 2010. Macierz jest zarządzana przez oprogramowanie EMC LifeLine zaprojektowane do międzyplatformowej współpracy z komputerami wykorzystującymi systemy Windows, MacOS, Linux i UNIX.

Iomega StorCenter ix12-300r Network Storage


StorCenter ix12-300r jest sprzedawany w podstawowych zestawach z czterema dyskami o pojemności 1 lub 2 TB. Następnie możliwe jest dokupienie zestawów dysków rozszerzających pojemność. Macierz można skonfigurować w RAID poziomu 1, 10, 5 i 6. W ramach jednej macierzy można też grupować dyski w pule, także o różnych poziomach RAID. Iomega ix12 pozwala także na rozszerzanie pojemności w czasie pracy. Macierz wyposażono w procesor Intel Core2Duo oraz cztery sieciowe porty gigabitowe (możliwa jest ich agregacja) i trzy porty USB 2.0 do obsługi zewnętrznych twardych dysków i zasilaczy UPS. Zasilacze i wentylatory można wymieniać w czasie pracy macierzy.

Macierz Iomega StorCenter ix12-300r Network Storage w wersji 4 TB kosztuje netto 4399 euro, a w wersji 8 TB – 5199 euro. Pakiet rozszerzający (HDD Expansion Pack) o pojemności 4 TB kosztuje 799 euro, zaś 8 TB – 1499 euro.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ