Iomega: serwer NAS do VMware

0

Firma Iomega zaprezentowała nowy model swojego czterodyskowego serwera NAS – Iomega StorCenter ix4-200d. Urządzenie zostało przeznaczone dla osób prywatnych i firm nie posiadających wykwalifikowanej kadry administracyjnej.

Serwer StorCenter ix4-200d jest sprzedawany z zainstalowanymi dyskami (dostępny jest w konfiguracji 2, 4 i 8 TB). Za jego pracę odpowiada oprogramowania EMC LifeLine, zawierające zestaw aplikacji do przechowywania i ochrony danych, współpracujące z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS i Linux. Dyski w serwerze mogą być skonfigurowane w RAID 5, RAID 10 oraz JBOD. Napędy mogą być wymieniane samodzielnie przez użytkowników. Urządzenie może być podłączone do sieci poprzez dwa porty Gigabit Ethernet. Serwer ma też trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki i zewnętrzne dyski twarde. Dostęp do danych może odbywać się także poprzez protokół iSCSI.

Nowy serwer umożliwia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków przy pomocy zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect. W czasie instalacji użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze. Serwer ix4-200d jest również wyposażony w oprogramowanie Iomega QuikProtect umożliwiające planowaną archiwizację na dyski twarde i pamięć NAS.

Serwer Iomega StorCenter ix4-200d ma przezyznany certyfikat VMware Ready dla oprogramowania VMware vSphere. Producent wskazuje to urządzenie jako nadające się do wirtualizacji w małych biurach korzystających z oprogramowania VMware vSphere Essentials i vSphere Essentials Plus.

Serwer można wykorzystać także jako rejestrator wideo; ix4-200d może obsługiwać do pięciu sieciowych kamer wideo w celu monitoringu i rejestracji obrazu bez konieczności stosowania komputera pośredniczącego.

Serwery Iomega StorCenter Pro ix4-200d są objęte trzyletnią gwarancją. Jest cena netto to (w zależności od konfiguracji) – 600 euro (2 TB), 900 euro (4 TB) i 1500 euro (8 TB).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ