Intel SSD Pro 2500 – dysk dla biznesu

0

Intel ogłosił nowość w rodzinie dysków Intel SSD Professional: serię Intel SSD Pro 2500. Ten nowy dysk SSD do zastosowań biznesowych oferuje niższy całkowity koszt użytkowania, funkcje zabezpieczeń i zarządzania oraz wydajność wymaganą przez współczesnych użytkowników biznesowych.

Seria Intel SSD Pro 2500 to dyski samoszyfrujące, wykorzystujące 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe do ochrony danych, bez obniżania wydajności. Nowe dyski Intela stosują ponadto standard Trusted Computing Group OPAL 2.0 i są zgodne z Microsoft eDrive. Rozwiązania te zapobiegają kradzieży danych i obsługują kryptograficzne usuwanie danych, by dysk mógł być później używany przez inne osoby.

W środowisku z technologią Intel vPro, Intel Setup and Configuration Software oraz oprogramowaniem zabezpieczającym, dyski z serii Pro 2500 mogą być zdalnie zarządzane, co pozwala na monitorowanie i raportowanie stanu dysków, a także śledzenie zasobów i naprawę awarii. Rozwiązania embedded oraz Internetu rzeczy również mogą skorzystać z funkcji zdalnego zarządzania, co sprzyja ograniczeniu liczby specjalistów IT potrzebnych do nadzorowania urządzeń. Aby wspomóc ochronę danych użytkowników oraz obniżyć całkowity koszt posiadania, sprzęt taki jak bankomaty czy urządzenia digital signage może być zdalnie aktualizowany, monitorowany i zarządzany.

Rodzina Intel SSD Professional stanowi część programu Intel Stable Image Platform, który gwarantuje m.in. dostępność komponentów i sterowników przez 15 miesięcy, by zapewnić kompatybilność i stabilność w zakwalifikowanym zestawie IT. Ułatwia to zminimalizowanie czasu kwalifikacji i wdrażania systemu. Seria Intel SSD Pro 2500 oferuje także pięć zaawansowanych trybów zasilania, pomagających zrównoważyć wydajność i pobór mocy, a w rezultacie wydłużyć czas pracy na akumulatorze i zapewnić lepszą mobilność.

Seria Intel SSD Pro 2500 będzie dostępna w dwóch formatach: 2,5-calowym i M.2, w pojemnościach od 120 do 480 GB. Seria Intel SSD Pro 2500 objęta jest 5-letnią gwarancją i cechuje się rocznym wskaźnikiem awaryjności (AFR) światowej klasy — na poziomie znacznie poniżej 1 proc. Wskaźniki AFR innych dysków SSD i HDD mogą osiągać nawet 5 lub więcej procent w środowiskach mobilnych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ