Integrated Solutions z backupem w chmurze

0

Integrated Solutions, integrator ICT należący do Orange Polska wprowadza do swojej oferty usługę Backup as a service.BaaS daje przedsiębiorstwom nowe możliwości w zakresie wykonywania kopii bezpieczeństwa danych bez kosztownych i technicznie złożonych projektów.

Nowa usługa została zbudowana w oparciu o rozwiązania EMC. Infrastruktura składa się ze wzajemnie zintegrowanych narzędzi do wykonywania kopii zapasowych i deduplikacji danych EMC Avamar i Data Domain 670.

Backup as a service od IS występuje w kilku modelach: Backup Storage i Integrated Backup Management oraz w opcji typu private. Pierwszy model przeznaczony jest dla firm posiadających własne narzędzia backupowe, poszukujących scentralizowanego i elastycznego repozytorium kopii bezpieczeństwa w chmurze publicznej lub hybrydowej. Deduplikacja danych w tej usłudze może zachodzić po stronie klienta lub w repozytorium znajdującym się w data center Orange Polska. Rozwiązanie pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonywania kopii bezpieczeństwa w stosunku do rozwiązań tradycyjnych.
Drugi model przeznaczony jest dla firm nie posiadających własnych narzędzi do backupu, poszukujących usługi wykonywania i zarządzania kopiami bezpieczeństwa swoich systemów informatycznych w chmurze publicznej lub hybrydowej. Ochroną mogą być objęte zasoby serwerów fizycznych i wirtualnych, stacji roboczych, baz danych oraz systemów NAS. Kopie bezpieczeństwa dla wspieranych aplikacji mogą być wykonywane w trybie online.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ