Integracja Veeam z Nimble Storage

0

Veeam Availability Suite 9.5 będzie lepiej zintegrowany z pamięciami masowymi, co ułatwi spełnianie wymagań definiowanych w umowach SLA.

Producent poinformował o rozszerzeniu integracji z pamięciami masowymi o macierze Nimble Storage. Możliwość integracji z nowym rodzajem pamięci masowych pojawi się w pakiecie Veeam Availability Suite 9.5, który zostanie udostępniony później w tym roku. Koszty oraz konsekwencje przestojów i utraty danych stanowią duży problem, który utrudnia spełnianie wymogów współczesnych umów SLA w zakresie stałej dostępności aplikacji i danych. Oprócz oferowanej już integracji z korporacyjnymi systemami pamięci masowych firm HPE, NetApp i EMC, Veeam doda do Veeam Availability Suite 9.5 obsługę Nimble Storage, zapewniając wszystkim użytkownikom tej technologii pamięciowej większą dostępność i wydajność operacyjną.

Zapowiadana integracja z Nimble Storage pozwoli przedsiębiorstwom wyjść poza backup i zwiększyć dostępność swoich systemów. To z kolei pomoże organizacjom osiągać wskaźniki czasu i punktu przywracania (RTPO) na poziomie poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych. Nowa mechanizmy integracji obejmują, m.in.:

  • Backup z migawek pamięci masowej. Zmniejsza wpływ procesu tworzenia kopii zapasowych na wydajność produkcyjnej pamięci masowej. Czyni to poprzez pobieranie danych maszyn wirtualnych z migawek Nimble Storage w podstawowej pamięci masowej albo ich zreplikowanych kopiach, przechowywanych w pamięci wtórnej;
  • Veeam Explorer for Storage Snapshots. Umożliwia szybkie i efektywne odzyskiwanie pojedynczych elementów aplikacji, plików systemu-gościa albo całych maszyn wirtualnych z okresowych migawek Nimble Storage oraz ich zreplikowanych kopii utworzonych przez zadania Veeam albo natywne narzędzie planujące.
  • On-Demand Sandbox for Storage Snapshots. Pozwala wykorzystać migawki pamięci masowej przechowywane w podstawowych i wtórnych systemach pamięciowych, aby kilkoma kliknięciami utworzyć kompletne, odizolowane kopie środowiska produkcyjnego do celów programistycznych, testowych i diagnostycznych.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ