Infrastruktura dla chmury. Skromny wzrost.

0

Firma Synergy Research przedstawiła wyniki sprzedaży infrastruktury do tworzenia środowiska cloud w trzecim kwartale 2013 roku. Globalna wartość tego segmentu rynku wyniosła 10,3 mld USD.

Chmura rośnie, ale bardzo powoli – to podstawowy wniosek, który nasuwa się po lekturze raportu Synergy Research. W ujęciu kwartalnym sprzedaż infrastruktury dla środowiska cloud, obejmującej pamięci masowe, serwery, rozwiązania sieciowe, wzrosła zaledwie o 1 procent. Trochę lepiej wypada porównanie z analogicznym okresem 2012 roku, w tym przedziale czasowym odnotowano 6 procentowy wzrost. Największy udział w sprzedaży infrastruktury mają serwery, w trzecim kwartale wynosił on 52 procent. Z kolei do produktów sieciowych oraz pamięci masowych należy po 21 procent.

W klasyfikacji producentów prymat należy do Cisco, kontrolującego 14,6 procent globalnego rynku. Co ciekawe, firma uzyskała najlepszy rezultat w historii badań. Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje HP, notując minimalną stratę do lidera. Powody do niepokoju mogą mieć menedżerowie IBM. Producent od kilku miesięcy traci udział w rynku. W trzecim kwartale wyniósł on 12,9 procent. Tak słabego wyniku IBM nie osiągnął od początku badań prowadzonych przez Synergy Research .
Czy Cisco utrzyma swoją pozycję? Analitycy nie ukrywają, że będzie to trudne zadanie, ze względu na to, że w czwartym kwartale HP oraz IBM osiągają najwyższe przychody.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ