Infortrend z FC 8 Gb/s

0

W ofercie Alstor, autoryzowanego dystrybutora produktów Infortrend w Polsce, znalazły się dwie nowe macierze dyskowe z serii EonStor wyposażone w zewnętrzny interfejs Fibre Channel 8 Gb/s. Modele S16F-R1840 z redundantnym kontrolerem oraz S16F-G1840 dysponujący pojedynczym kontrolerem należą do najnowszej generacji macierzy serii EonStor oznaczonej symbolem G6.

Oba modele, jako pierwsze spośród oferty produktów Infortrend, zostały wyposażone w układ ASIC 667, zapewniający wzrost wydajności o 50% w porównaniu do wcześniejszej jego wersji. Nowe macierze mają dwa porty zewnętrzne 8Gb/s FC na kontroler oraz możliwość zagwarantowania przepustowości sięgającej 2800 MB/s podczas odczytu i 870 MB/s podczas zapisu.

Wszystkie zainstalowane w urządzeniu komponenty, takie jak kontroler, zasilacze, wentylatory czy BBU (Battery Backup Unit) można wymieniać podczas ich pracy, dzięki czemu system jest wysoce tolerancyjny na awarię. Do macierzy można także dołączać półki dyskowe JBOD i w ten sposób rozbudować jej pojemnosć do 112 dysków. W nowych macierzach zaimplementowano też funkcje wyłączania nieużywanych dysków oraz inteligentnego zarządzania mechanizmami chłodzenia i zasilania, co pozwala na znaczne zredukowanie zużycia energii.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ