Infortrend optymalizuje wydajność pamięci masowych

0

Firma Infortrend poinformowała, że jej rozwiązania klasy mid-range, ESVA zapewniają zautomatyzowaną obsługę wielowarstwowej pamięci masowej. Takie rozwiązanie optymalizuje wydajność pamięci masowych, usprawnia dystrybucję danych w pulach pamięciowych i zwiększa zwrot z inwestycji.

Zautomatyzowana obsługa wielowarstwowej pamięci masowej w rodzinie rozwiązań ESVA firmy Infortrend oferuje architekturę, która w pełni wykorzystuje zalety różnych nośników –w tym stacji SSD – do wysokowydajnego przechowywania danych. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom elastycznie przypisywać aplikacje do czterech różnych warstw rozróżnianych według typów stacji i poziomów RAID.

W ramach zautomatyzowanej obsługi wielowarstwowej pamięci masowej w systemach ESVA dane są przenoszone między warstwami na podstawie wzorców użycia oraz zasad skonfigurowanych przez użytkownika. Ponieważ obsługa warstw jest zaimplementowana poniżej poziomu woluminu, dane można przenosić w bardzo precyzyjny sposób. Migracja zapewnia efektywną dystrybucję danych i gwarantuje, że w stacjach SSD oraz na innych wysokowydajnych dyskach pozostaje miejsce na obsługę aplikacji o znaczeniu krytycznym.

W porównaniu z tradycyjną konfiguracją ESVA złożoną z jednej macierzy RAID i jednego modułu rozszerzenia z dyskami SAS o pojemności 600 GB, konfiguracja ESVA ze zautomatyzowaną obsługą warstw złożona z tylko jednej macierzy RAID z czterema stacjami SSD o pojemności 100 GB oraz dwunastoma dyskami typu nearline o pojemności 2 TB może zwiększyć wydajność o 25 – 50 proc., pojemność – o 5 TB, jednocześnie ograniczając koszty
o ponad 15 proc.

Jeśli chodzi o użytkowników wymagających maksymalnej wydajności, konfiguracja ESVA ze zautomatyzowaną obsługą warstw złożona z jednej macierzy RAID z ośmioma stacjami SSD o pojemności 100 GB oraz z ośmiu dysków typu nearline o pojemności 2 GB może zwiększyć wydajność nawet o 150 proc. przy tej samej wydajności i cenie, co w przypadku tradycyjnej konfiguracja ESVA złożonej z jednej macierzy RAID i jednego modułu rozszerzenia bez zautomatyzowanej obsługi warstw.

Zautomatyzowana obsługa wielowarstwowej pamięci masowej jest obecnie dostępna
w następujących modelach: ESVA F70-2830, ESVA F60-2830, ESVA E60-2230 i ESVA E60-2130.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ