Infortrend – nowe hybrydowe macierze SAS/iSCSI

0

Infortrend poinformował o rozszerzeniu rodziny EonStor DS o nowe macierze z hybrydowym interfejsem SAS i iSCSI. Macierze oferują możliwość konsolidacji środowisk DAS/SAN.

Systemy typu DAS oferują szereg narzędzi zaspakajających oczekiwania w tym zakresie. Jednakże zdalna replikacja – kluczowy element każdego kompleksowego planu disaster recovery – była, jak dotąd, niedostępna dla rozwiązań DAS, ponieważ nie mają one możliwości transmisji danych do zdalnych lokalizacji. Korzystając z portów iSCSI w nowych modelach hybrydowych, użytkownicy mogą je teraz podpiąć bezpośrednio do sieci IP tak, aby wysyłać dane do bezpiecznych, zdalnych lokalizacji.

Dla użytkowników, którzy nie potrzebują zdalnej replikacji, interesująca może być konsolidacja środowisk DAS/SAN. Przypisując krytyczne, z punktu widzenia działania firmy, aplikacje do wysoko wydajnych urządzeń DAS, a mniej ważne aplikacje do sieci SAN, użytkownicy mogą wykorzystać infrastrukturę pamięci masowych w ekonomiczny sposób

Nowe macierze posiadają dwa porty SAS 6Gb/s oraz dwa porty iSCSI 1GbE na kontroler i są dostępne w konfiguracji z jednym lub dwoma kontrolerami. Dodatkowo, użytkownicy mogą wybierać pomiędzy modelami 3U z 16 kieszeniami na dyski 3,5” (S16S-R2242, S16S-G2242) a 2U z 24 kieszeniami na dyski 2,5”(B24S-R2242, B24S-G2242).

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ