IBM rozszerza ofertę rozwiązań do archiwizacji

0

IBM zaprezentował nowe rozwiązanie do profesjonalnej archiwizacji danych – IBM Information Archive, które będzie bezpośrednią konkurencją Centery firmy EMC i Content Archive Platform firmy Hitachi Data Systems.

IBM Information Archive umożliwia archiwizację firmowych danych w taki sposób, aby niemożliwe było jej późniejsze skasowanie lub zmodyfikowanie. Celem jest takie zabezpieczenie danych, aby później mogły stanowić np. dowód w sprawie sądowej. IBM Information Archive to uniwersalne repozytorium danych dla wszystkich rodzajów informacji. Pozwala także na oszczędzenie miejsca w podstawowych systemach pamięci masowych poprzez zarchiwizowanie niewykorzystywanych danych w cyfrowym archiwum. Dane z IBM Information Archive mogą być kasowane tylko według wcześniej określonych polityk retencyjnych.

IBM Information Archive może pozyskiwać dane z wielu różnych źródeł i interfejsów, w tym NSF i IBM Tivoli Storage Manager API. W ramach jednego urządzenia mogą być przechowywane trzy kolekcje danych, każda z nich ze swoim własną polityką bezpieczeństwa. Archiwizowane dane mogą być przechowywane na twardych dyskach lub taśmach w bibliotece taśmowej dołączonej do urządzenia.

IBM Information Archive w swojej podstawowej wersji mieści do 16 dysków i zawiera jeden kontroler. Możliwe jest dołączenie do niego sześć kolejnych półek dyskowych (każda fizycznie także na 16 dysków, ale można kupić licencję tylko na 8 dysków). W pełnym wyposażeniu urządzenie może zmieścić do 112 TB na dyskach SATA (72,9 TB do użytku). Firmy, które potrzebują jeszcze większej wydajności i pojemności, mogą zainwestować dodatkowy moduł rozszerzający, mieszczący dwa kolejne kontrolery dyskowe i maks. 10 półek dyskowych (jest to konieczne, jeśli w ramach jednego urządzenia chcemy trzymać kilka archiwów, jako że na jedno archiwum musi przypadać jeden kontroler dyskowy).

Całe rozwiązanie ma być dostępne od 5 lutego br.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ