IBM nawiązuje współpracę z Fusion-io

0

IBM zapowiedział, że będzie wykorzystywał pamięci SSD firmy Fusion-io w swoich klastrowych systemach pamięci masowych. Dzięki temu zwiększona zostanie wydajność systemów storage, zaspokajając tym samym potrzeby rozwiązań wirtualizacji, aplikacji transakcyjnych czy innych – intensywnie korzystających z danych.

Są już pierwsze efekty współpracy. IBM wykorzystał dyski SSD firmy Fusion-io w macierzach budowanych w ramach projektu Quicksilver. Jak donosi producent, osiągnięte rezultaty były rekordowe – uzyskano transfer danych na poziomie ponad jednego miliona operacji wejścia-wyjścia na sekundę, przy jednoczesnym czasie reakcji poniżej jednej milisekundy. W porównaniu z najszybszymi macierzami dyskowymi to ok. 250% szybszy transfer i zmniejszenie o 95% czasu reakcji. Wszystko przy jednoczesnym zmniejszeniu wymaganego miejsca w serwerowni o 80% i zmniejszonych o połowę wymagań odnośnie energii elektrycznej i klimatyzacji.

Pamięci flash typu NAND mają szansę odmienić sposób, w jaki korporacje przechowują duże ilości danych. Obecnie wydajność procesorów wzrasta szybciej niż wydajność mechanicznych dysków twardych. Rozwiązaniem, które pozwala zlikwidować różnicę w wydajności, jest m.in. technologia ioMemory. Wykonane w niej pamięci flash, w porównaniu z pamięciami DRAM, cechują się stukrotnie większą gęstością przechowywania danych oraz dziesięciokrotnie większą pojemnością w przeliczeniu na koszt zakupu. ioMemory umożliwia przechowywanie terabajtów danych w pamięci masowej o czasie dostępu zbliżonym do pamięci operacyjnej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ