HP wytacza nową broń

0

HP wprowadza na rynek nowe rozwiązania – HP P10000 3PAR oraz HP Peer Motion.

HP Peer Motion to zintegrowane oprogramowanie pamięci masowej dostępne dla systemów pamięci masowej HP Le ftHand i HP 3PAR, pozwalające klientom przenosić aplikacje pomiędzy systemami dyskowymi w środowiskach wirtualnych i chmurach obliczeniowych. Rozwiązanie to zapewnia funkcje równorzędnej federacji pamięci masowej, które obejmują zarówno oprogramowanie wirtualnych sieci SAN, jak i systemy pamięci masowej klasy średniej i wyższej.

HP P10000 3PAR to nowy system pamięci masowej, który umożliwia udostępnianie korporacyjnej infrastruktury informatycznej w chmurach publicznych i prywatnych w ramach modelu infrastruktury IT jako usługi, dzięki wyposażeniu go w zaawansowane funkcje. Obejmują one obsługę wielu podmiotów w celu konsolidacji obciążenia oraz rozszerzoną technologię („thin provisioning”), zapewniając wydajne wykorzystanie pojemności i autonomiczne równoważenie obciążenia tak, aby zwiększyć elastyczność działania firm.

Rozwiązania HP VirtualSystem i HP CloudSystem z systemem pamięci masowej HP 3PAR V-Class pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. System pamięci masowej HP P10000 3PAR zostanie udostępniony na całym świecie 29 sierpnia 2011 r. Będzie on sprzedawany przez HP i jego partnerów handlowych. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) cena najtańszego modelu będzie wynosić 200 000 EUR.

Rozwiązanie HP 3PAR Peer Motion to odrębne oprogramowanie dostępne za dodatkową opłatą. Klienci dysponującymi ważnymi umowami na usługi pomocy technicznej w zakresie systemów pamięci masowej HP LeftHand mogą bezpłatnie zmodernizować swoje środowiska operacyjne i w ten sposób skorzystać z rozwiązania HP LeftHand Peer Motion.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ