HP w erze konwergencji

0

Konwergencja to jeden z najważniejszych trendów w branży IT. Jak postrzegają go w HP? Producent przedstawił swoją wizję podczas konferencji „Nowa Era Infrastruktury Konwergentnej”, która odbyła się 17 stycznia w Warszawie.

Firma zaprezentowała najnowsze produkty z grupy ESS (Enterprise Storage Server). Bez wątpienia największym hitem był system HP 3PAR StoreServ – pamięć masowa poziomu TIER1, oferowana w cenie systemu midrange. To nowe rozwiązanie, które swoją premierę miało podczas grudniowej imprezy HP Discovery we Frankfurcie. Cena systemu w podstawowej konfiguracji ma nie przekroczyć 20 tys. USD. Inne ciekawe rozwiązanie z grupy produktów pamięci masowych to system do backupu HP StoreOnce. Jego zalety to skalowalność – pozwalająca wykorzystać rozwiązanie zarówno w mniejszych firmach, jak i korporacjach, a także koszty tworzenia kopii zapasowych – zdaniem HP nawet o 50-70 procent niższe w porównaniu z produktami konkurencji. Ofertę w zakresie pamięci masowych uzupełnia HP StoreAll Storage. To NAS scale out, platforma dostępu do obiektów i plików danych. Nowe produkty HP z grupy HP Converged Storage łączy polimorficzna prostota. Co to oznacza? Koncepcja polega na zastosowaniu jednej architektury dla wszystkich wdrożeń bez względu na ich skalę, ze wspólnymi usługami zarządzania danymi dla aplikacji działających na blokach, obiektach i plikach.

HP wprowadza również innowacje w serwerach. Najbardziej istotne zmiany dotyczą infrastruktury dla procesów krytycznych. Technologie wykorzystywane w HP Integrity/ HP-UX znajdą również zastosowanie w infrastrukturze x86. Dzięki ujednoliceniu systemów serwerowych UNIX i x86 powstaje jedna platforma. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzebę wykorzystywania dodatkowych urządzeń oraz nakładów administracyjnych.

Prelegenci zwracali uwagę, że systemy klasy Enterprise stają się coraz bardziej dostępne, wydajne i bezpieczne. Są też coraz tańsze. Eksperci z HP podkreślali, że szerokie portfolio produktów zostało zaprojektowane tak, by mogły pomóc każdej firmie wykorzystać zalety konwergencji w dogodnym dla niej tempie, ze względu na jej unikalne potrzeby i w zgodzie z budżetem, którym dysponuje.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ