HP ma pierwsze napędy LTO-5

0

HP jest pierwszą firmą, która wprowadziła do sprzedaży napędy taśmowe zgodne ze standardem LTO-5. Urządzenia HP StorageWorks LTO-5 Ultrium będą sprzedawane także wewnątrz bibliotek taśmowych HP StorageWorks MSL.

Napędy HP StorageWorks LTO-5 są dostępne z interfejsem SAS 6 Gb/s oraz FC 8 Gb/s. Są w stanie wykonać backup ok. 3 TB danych na jednym nośniku (przy włączonej kompresji) w mniej niż trzy godziny. Jak podaje HP, w porównaniu z poprzednimi generacjami koszt przechowywania jednego gigabajta danych jest niższy o 52% w napędach taśmowych i o 36% niższy w bibliotekach taśmowych.


W LTO-5 poprawiono także efektywność operacyjną poprzez udostępnienie bezpłatnego oprogramowania HP TapeAssure, które proaktywnie monitoruje status, wydajność, utylizację i stan zarówno napędów, jak i nośników. Oprogramowanie to jest w stanie wykryć potencjalne błędy, dodatkowo chroniąc w ten sposób dane zapisane na taśmach. Tradycyjnie już w standardzie LTO możliwe jest szyfrowanie danych oraz zapisywanie ich w trybie tylko do odczytu (WORM), bez wpływu na wydajność procesu zapisywania i odczytu. W nowych napędach wprowadzono także system HP Data Rate Matching (DRM), który dostosowuje szybkość pracy napędu do szybkości, z jaką są dostarczane dane.

HP nie podał jeszcze cen napędów HP StorageWorks LTO-5 na Europę. W USA pojedynczy napęd ma kosztować 3559 USD, zaś biblioteka HP StorageWorks MSL LTO-5 – 9 tys. USD. Cena pojedynczego nośnika to 168,5 USD. Biblioteki taśmowe HP StorageWorks Enterprise LTO-5 mają być dostępne w połowie 2010 r.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ