HDS rozbudowuje Hitachi Universal Storage Platform

0

Hitachi Data Systems wprowadziło kilka usprawnień do rodziny macierzy dyskowych Hitachi Universal Storage Platform. Wśród nowych funkcji jest szyfrowanie przechowywanych danych z wykorzystaniem kontrolera dyskowego, obsługa dysków twardych Fibre Channel o pojemności 450 GB oraz nowa wersja oprogramowania Hitachi Dynamic Provisioning.

Nowy, obsługiwany przez kontroler dyskowy mechanizm szyfrowania zapewnia poufność danych na wewnętrznych dyskach twardych. Dane są szyfrowane w trakcie zapisu przez działający w tle kontroler, a deszyfrowane podczas odczytu. System pozwala na bezpieczne eksportowanie kluczy szyfrujących w celu przygotowania ich kopii zapasowej do przechowywania w innej lokalizacji. Dostępna jest także komercyjna usługa depozytu kluczy, dodatkowo poprawiająca bezpieczeństwo. Hitachi Data Systems obecnie jest jedynym producentem, który szyfruje dane za pomocą kontrolera dyskowego w pamięci masowej, dzięki czemu nie obciąża procesora komputera i nie wymaga urządzeń pośredniczących.

Ważnym elementem nowej funkcjonalności macierzy USP jest nowa wersja oprogramowania Hitachi Dynamic Provisioning. Wprowadzone poprawki obejmują m.in. dynamiczne, działające online rozszerzanie wolumenów na serwerach Microsoft Windows, a także szersze wsparcie dla oprogramowania Hitachi TrueCopy Remote Replication i Hitachi Universal Replicator. Zmiany umożliwiają dwustronne operacje między dynamicznie i statycznie przydzielonymi wolumenami, a także zwiększają w trybie online pojemność wolumenów przydzielonych dynamicznie. Usprawnienia te zapewniają wyższą elastyczność w codziennej ochronie danych i procedurach przywracania systemu po awarii, a jednocześnie nie zmuszają do rezygnacji z oszczędności na pamięciach masowych, upraszczania prac administracyjnych i optymalizacji wydajności.

W ramach wzbogacania funkcjonalności na potrzeby oprogramowania Hitachi Universal Replicator i Hitachi TrueCopy, HDS wprowadził kaskadowe rozwiązanie 3 Data Center Universal Replicator, które służy do wdrażania strategii „ochrony poza regionem”. Zmniejsza ono całkowite zapotrzebowanie na pamięci masowe, wykorzystując w ośrodkach pośredniczących dynamicznie przydzielane zasoby i gwarantując dostępność aktualnych kopii danych w rozproszonych lokalizacjach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ