HDS pomoże uzasadnić inwestycje w IT

0

Firma Hitachi Data Systems opracowała analityczną metodologię o nazwie „Ekonomika pamięci masowych”, która pomaga w ocenie i zrozumieniu potrzeb związanych z pamięciami masowymi. Usługa oparta na tej metodologii dostępna jest już także dla polskich przedsiębiorstw.

Jak wynika z badania zleconego przez Hitachi Data Systems, niemal dwie trzecie (63%) menedżerów IT potrzebuje pomocy w kontrolowaniu kosztów operacyjnych związanych z infrastrukturą pamięci masowej, a 62% uważa, że obliczenie tych kosztów jest trudne. Potrzeby te HDS zaspokaja przy pomocy usługi bazującej na własnej metodologii, która jest oparta na gromadzonych od ponad sześciu lat analitycznych danych klientów. Obejmuje ona serię usług i narzędzi, które pomagają organizacjom lepiej zrozumieć i ocenić potrzeby pamięciowe z perspektywy ekonomicznej.

Jednym z elementów metodologii jest narzędzie szacunkowe, które wizualizuje wpływ zmiany priorytetów biznesowych na ogólny poziom inwestycji w centrum danych. Metodologia obejmuje 33 różne kategorie kosztowe związane z pamięciami masowymi. Analizie podlegają nie tylko koszty sprzętu, ale także takie czynniki, jak koszty elektryczności, powierzchni użytkowej w centrum danych, koszty serwerów zapasowych, ryzyko naruszenia przepisów oraz kwestie retencji danych.

HDS oferuje także polskim firmom możliwość skorzystania z tych narzędzi. Usługa pobieżnej analizy trwa ok. godziny i jest bezpłatna. Pełna analiza trwa kilka dni, a jej koszt jest negocjowany indywidualnie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ