GOODRAM CX100 – ekonomia i efektywność

0

Wilk Elektronik, w drugiej połowie sierpnia, wprowadził na rynek nowy model dysku półprzewodnikowego (SSD) GOODRAM CX100. Dysk zadebiutuje też na europejskich rynkach jako bardziej ekonomiczna i znacznie efektywniejsza alternatywa dla HDD, umożliwiająca znaczne przyspieszenie pracy komputera.

Flagowe modele SSD w ofercie Wilk Elektronik Iridium oraz Iridium PRO – zostały zaprojektowane specjalnie dla profesjonalistów i graczy; nie bez powodu ich premiera odbyła się podczas finałów Intel Extreme Masters w Katowicach. Natomiast nowy dysk GOODRAM CX100 został stworzony z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na wydajne dyski w atrakcyjnej cenie. To pierwsza konstrukcja krajowego producenta, w której zastosowano komórki TLC.

– Seria Iridium przyniosła nam sukces w całej Europie. Nie możemy jednak zapominać o budżetowych rozwiązaniach, łączących tak trudne do pogodzenia ze sobą cechy: niewygórowaną cenę i najwyższą jakość – wyjaśnia Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA. – Nasze dyski C50 i C100 cieszyły się znakomitą opinią nie tylko wśród amatorów, ale także profesjonalistów, którzy docenili przede wszystkim atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych parametrów. Chcielibyśmy jeszcze w tym kwartale zaprezentować CX100 jako dysk dedykowany użytkownikom, poszukującym niedrogiego sposobu na znaczne zwiększenie wydajności swojego komputera – podkreśla Wiesław Wilk.

GOODRAM CX100

Nowy dysk został umieszczony w czarnej, metalowej, 2,5-calowej obudowie o grubości 7 mm. Do każdego dysku producent dołącza 2,5-milimertrową wkładkę dystansującą. GOODRAM CX100 jest oparty na pamięciach Toshiba A19 TLC.

GOODRAM CX100 zapewnia do 1GB pamięci podręcznej LPDDR3. Dzięki zastosowaniu sprawdzonego i wydajnego kontrolera Phison S10 urządzenie osiąga wydajność odczytu/zapisu sekwencyjnego do 560/530 MB/sek. Nowe dyski są w stanie wykonać do 88000 operacji odczytu i 70000 operacji zapisu na sekundę. Dodatkowo, GOODRAM CX100 oferuje średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) aż do 2 milionów godzin. GOODRAM CX100 jest objęty 3-letnią gwarancją.

Sugerowane ceny produktu to: 120 GB – 219zł, 240 GB – 359zł, 480 GB – 719 zł i 960 GB – 1490zł.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ