Gartner: duży spadek HP i Suna

0

Według badań Gartnera, sprzedaż na światowym rynku macierzy dyskowych z kontrolerami skurczyła się do 3,8 mld USD w pierwszym kwartale 2009 r. w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Daje to spadek o 11,1%.

W porównaniu z ubiegłym rokiem liderzy rynku zachowali swoje pozycje. Pierwsze miejsce tradycyjnie zajęło EMC z udziałem 23,2%, IBM był na miejscu drugim z udziałem 11,1. HP, którego obroty na tym rynku w porównaniu z ubiegłym kwartałem zmalały aż o prawie 24%, spadł z miejsca trzeciego na czwarte i miał udział 9,8%. Na trzecie miejsce zaś wskoczył HDS z udziałem 10,6%. Kolejne miejsca zajęły firmy Dell, NetApp i oraz Sun Microsystems. Sun jest też największym przegranym tego rankingu, w ciągu roku kwartalne obroty tego producenta spadły aż o ponad 30%.

Cytowany raport przedstawia obroty firm dotyczące tylko sprzętu. Pominięto w nim elementy związane z oprogramowaniem i sieciami Storage Area Network. Gartner wskazuje także uwagę na to, że pod pozycją „Inni” uwzględnił znacznie większą liczbę dostawców, niż w poprzednim raporcie, co może nieznacznie wypaczyć ogólną ocenę dotyczącą rynku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ