Fusion-io z dyskiem SSD 1,6TB

0

Firma Fusion-io zaprezentowała nowe dyski SSD ioFX o pojemności 1,6TB. Są one przeznaczone dla użytkowników pracujących nad zaawansowanymi projektami, takimi jak edycja wideo, CAD czy filmy 3D.

Dyski mają poprawić wydajność i przyspieszyć pracę stacji roboczych eliminując efekt wąskiego gardła występującego w wolniejszych nośnikach. SSD ioFX w wersji 1,6TB oferuje odczyt oraz zapis danych z prędkością odpowiednio 1,4 GB/s oraz 1,1 GB/s. Wiadomo, że najnowsze nośniki będą zintegrowane z komputerami HP Z 460 ,620 oraz 820. Dyski ioFX rekomenduje m.in NVIDIA. – Nasze procesory graficzne wspólnie z ioFX zapewniają najwyższą wydajność w profesjonalnych stacjach roboczych. ioFX znacznie zwiększą ilość treści wysokiej rozdzielczości, które mogą być przesyłane do kart graficznych NVIDIA Quatro – mówi Greg Estes z firmy NVIDIA.

ioFX w wersji 1,6TB pojawi się sprzedaży latem. Cena nośnika nie jest znana. Na rynku dostępny jest natomiast dysk ioFX o pojemności 420GB. Jego zakup wiąże się z wydatkiem 1995 USD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ