Fujitsu ułatwia dostęp do Backup Exec

0

Fujitsu poinformowało, że zapewnia swoim klientom, którzy wykorzystują serwery PRIMERGY i systemy pamięci masowej PRIMERGY, szerszy dostęp do zestawu oprogramowania do ochrony danych, Backup Exec firmy Symantec. Ułatwia im to tworzenie kopii zapasowych i ochronę ważnych danych biznesowych.

Obecnie Fujitsu oferuje Backup Exec jako produkt OEM i dostarcza to oprogramowanie ze swoimi systemami pamięci masowej ETERNUS i serwerami PRIMERGY w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii. Fujitsu oferuje klientom wersję QuickStart oprogramowania Backup Exec jako ekonomiczny etap wstępny. Klienci, którym są potrzebne wersje bardziej zaawansowane, obsługujące VMware/HyperV, Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint i SQL Server, mogą w każdej chwili skorzystać z aktualizacji.

Informacja ta oznacza, że klienci mają lepsze możliwości sprawnego zarządzania danymi i pełnego wykorzystania dotychczasowych inwestycji w informatykę. Fujitsu proponuje również roczne umowy dotyczące pomocy technicznej, które dają klientom poczucie spokoju oraz umożliwiają dokonywanie zakupów w jednym miejscu.

Nowa umowa z globalnymi partnerami handlowymi sprzedającymi Backup Exec jest częścią rozszerzonej umowy o globalnym sojuszu strategicznym, która została po raz pierwszy zawarta w lutym 2010 r. przez Fujitsu z firmą Symantec. Partnerstwo to zaowocowało już integracją systemu Fujitsu ETERNUS CS800 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec i Symantec NetBackup.

Ponadto w ramach programu Make IT Dynamic firmy Fujitsu udostępniane są różne moduły infrastruktury oparte na serwerach PRIMERGY oraz systemach pamięci dyskowej ETERNUS DX, które zapewniają skalowalność dostosowaną do rosnących wymagań przedsiębiorstwa. Te pakiety składające się z serwera i pamięci masowej są połączone ze zintegrowanymi, wstępnie przetestowanymi rozwiązaniami w dziedzinie tworzenia kopii zapasowych, wirtualizacji, sieci pamięci masowej, zapewniania wysokiej dostępności oraz zapewniania ciągłości biznesowej.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ