Fujitsu Eternus wchodzi do Europy

0

Fujitsu TS wprowadza na europejski rynek znaną w Azji i Ameryce markę pamięci masowych Eternus. Ujednolicenie globalnej oferty zaawansowanych rozwiązań dla przedsiębiorstw to m.in. jeden z efektów zmiany nazwy w wyniku wyjścia firmy Fujitsu ze spółki z Siemensem i planów dalszego funkcjonowania na rynku pod marką Fujitsu Technology Solutions. Wraz z wprowadzeniem marki Eternus na nowe rynki, do oferty producenta trafiły też nowe modele rozwiązań pamięci masowych.

Rodzina macierzy dyskowych Eternus została powiększona o nowe modele – Eternus DX60 i DX80, oparte na systemach poprzedniej generacji – FibreCAT SX60 i SX80 oraz Eternus 2000. Pojemność obu nowych macierzy można skalować, w zależności od modelu, od 292 GB do 120 TB. Są one wyposażone w nadmiarowe komponenty dla układów zasilania i chłodzenia, podtrzymania danych w pamięci podręcznej oraz umożliwiają stosowanie najnowszej technologii Fibre Channel 8 Gb/s, kompatybilnej wstecz do standardów 4 Gb/s i 2 Gb/s.

Fujitsu Eternus DS60

W macierzach zaimplementowano szereg nowych funkcji, które gwarantują m.in. większą dostępność i znacznie szybsze odtwarzanie danych po awarii, a także obsługę min. 8 kopii migawkowych (snapshots), z możliwością rozbudowy do 1024 kopii. Kolejne funkcje urządzeń Eternus DX to możliwość aktywacji funkcji szyfrowania dysków logicznych, która służy do zabezpieczenia danych poufnych przed nieuprawnionym dostępem oraz funkcja EcoMode oparta na technologii MAID (Massive Array of Idle Disks), która wyłącza dyski w okresie, gdy nie są one użytkowane (np. przeznaczone do codziennego tworzenia kopii zapasowych w zadanym schemacie czasowym).

Macierze Eternus DX60 i DX80 chronią integralność danych na dysku i w pamięci podręcznej systemu za pomocą funkcji Data Block Guard, która wykrywa i automatycznie naprawia wszelkie uszkodzenia danych. Ponadto systemy mają funkcję CacheProtector, która w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej zapisuje zawartość pamięci podręcznej kontrolera RAID w pamięci flash. Rozwiązanie CacheProtector, bazujące na układzie kondensatorów o dużej pojemności, pomaga w oszczędności energii, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych akumulatorów ładuje się w kilka minut, dzięki czemu pamięć podręczna kontrolerów jest bardzo szybko ponownie zabezpieczona. Zapewnia to ochronę systemu w przypadku przerw w dostawie energii oraz szybki powrót do pełnej sprawności i wydajności po przywróceniu zasilania.

Systemy te mają również funkcję proaktywnego wykrywania uszkodzeń dysków, RedundantCopy, która reaguje na pierwsze oznaki awarii dysku i automatycznie kopiuje znajdujące się na nim dane oraz następne zapisy na inny fizyczny dysk. Znacznie przyspiesza to odtwarzanie danych w przypadku zadziałania automatycznych mechanizmów naprawczych dla zainstalowanych zasobów dyskowych.

Macierze Eternus DX60 i DX80 są dostępne z dyskami SAS, a do końca roku w ofercie mają pojawić się także dyski SSD dla tych urządzeń. Urządzenia Eternus DX można połączyć z maks. 128 serwerami w sieci SAN Fibre Channel. Wkrótce mają być dostępne także modele ze złączami iSCSI i SAS.

Nowe macierze będą dostępne od 1 lipca 2009 r., w cenach od 3800 euro w konfiguracji podstawowej.

Fujitsu zapowiedział też wprowadzenie na rynek wersji 4.1 wirtualnej biblioteki taśmowej Eternus CS, przeznaczonej dla dużych centrów przetwarzania danych, znanej wcześniej pod nazwą CentricStor VT. W nowej wersji urządzenia wprowadzono udoskonalenia sprzętowe i rozwiązania mające zwiększyć jego wydajność pracy. Uzupełniona została również rodzina bibliotek taśmowych Eternus LT. Obydwie zaprezentowane linie produktów oferują nowe możliwości archiwizacji i tworzenia kopii zapasowych, od systemów taśm wirtualnych klasy korporacyjnej po ekonomiczne zautomatyzowane systemy taśmowe klasy podstawowej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ