Fujitsu będzie zarządzać pamięciami masowymi u klientów

0

Fujitsu TS uruchomił w Europie usługę Managed Storage, dzięki której firmy będą mogły zlecić Fujitsu zarządzanie swoją infrastrukturą pamięci masowych, zdejmując tym samym z siebie konieczność odpowiadania za zgodność procedur przechowywania danych z prawem, a także obniżając koszty i czyniąc infrastrukturę storage bardziej elastyczną.

Usługa Managed Storage może być świadczona w sposób zdalny, gdzie systemy pamięci masowych pozostają w centrum danych zleceniodawcy. W drugim modelu możliwe jest przeniesienie systemów storage do centrum danych Fujitsu w Paderborn (Niemcy) lub wynajęcie przestrzeni dyskowej i rozliczanie się w modelu pay-per-use (możliwe jest także połączenie tych dwóch modeli). Tam gdzie będzie to możliwe, Fujitsu zobowiązuje się do maksymalnego wykorzystania już posiadanej przez klienta infrastruktury pamięci masowych. W ramach umowy na świadczenie usługi określany jest także odpowiedni poziom świadczenia dostępu do danych (Service Level Agreement).

Usługa Managed Storage była już świadczona przez Fujitsu TS w Niemczech (między innymi dla SAP), teraz rozszerzono ją na Austrię, Szwajcarię, Belgię i Hiszpanię. Jak powiedział nam Ulrich Kreft, odpowiedzialny w Fujitsu za usługę Managed Storage, jej zasięg będzie rozszerzany w 2010 r., a wkrótce wśród tych krajów znajdzie się także Polska.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ